Kamil Jóźwiak z debiutanckim trafieniem w Derby County. Ważne zwycięstwo [WIDEO]

Kamil Jóźwiak z debiutanckim trafieniem w Derby County. Ważne zwycięstwo [WIDEO] fot. Derby County
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Kamil Jóźwiak zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Derby County w meczu przeciwko Swansea City (2:0).

Reprezentant Polski zdecydował się przenieść z Lecha Poznań do zespołu popularnych „Baranów” w trakcie ostatniego letniego okna transferowego za ponad cztery miliony euro w nadziei, że pomoże tej drużynie wywalczyć awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Niestety początek sezonu w wykonaniu Derby County nie zwiastował niczego dobrego, co w konsekwencji doprowadziło do zwolnienia Phillipa Cocu i niespodziewanego mianowania Wayne'a Rooneya na stanowisko tymczasowego szkoleniowca, który łączy tę funkcję z rolą zawodnika ekipy z Pride Park Stadium.

Doświadczony napastnik nie widział najpierw żadnych przeciwwskazań w jednoczesnej grze oraz prowadzeniu zespołu, ale po dwóch kolejnych poniesionych porażkach przestał umieszczać się w kadrze meczowej, co od razu przyniosło spodziewany skutek w postaci zaliczenia sześciu spotkań z rzędu ze zdobyczą punktową.

W ostatnim starciu przeciwko Swansea City udało się „Baranom” zgarnąć komplet „oczek” przy dużym wkładzie Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika.

Pierwszy z nich zdobył swoją debiutancką bramkę w nowych barwach w pierwszej połowie spotkania po podaniu Martyna Waghorna. Z kolei drugi zgarnął już trzecią nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu, co należy uznać za duży sukces, ponieważ defensywny pomocnik wrócił niedawno do gry po zerwaniu więzadła krzyżowego i zanotował tylko sześć ligowych występów w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy