Kanada z rekordowym zwycięstwem. Czas na napisanie nowej historii

Kanada z rekordowym zwycięstwem. Czas na napisanie nowej historii fot. Shutterstock
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Kanada w meczu przeciwko Kajmanom w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata odniosła najwyższe zwycięstwo w swojej historii. Wygrała aż 11-0.

Bramki strzelali Lucas Cavallini (trzy), Mark-Anthony Kaye (dwie), Alphonso Davies (dwie), Frank Sturing, Cyle Larin, David Wotherspoon oraz Alistair Johnston. Na rekord zapowiadało się już po 45 minutach, gdyż Kanada wówczas prowadziła sześcioma golami.

- Zawodnicy chcieli dzisiaj zamanifestować swoją jakość - podkreślił szkoleniowiec John Herdman.

- Przed meczem rozmawialiśmy o wejściu w mecz z pełną koncentracją. Bezwględność była jednym z podstawowych założeń. Chcieliśmy tutaj napisać historię i wysłać wiadomość do innych drużyn w strefie CONCACAF, że podchodzimy do tematu na poważnie - wyjaśnił z kolei Alistair Johnston, prawy obrońca kanadyjskiej kadry i Nashville SC z Major League Soccer.

To oczywiście pierwszy etap kwalifikacji do Mistrzostw Świata w strefie CONCACAF. Jeśli Kanada chce po raz drugi w swojej historii wziąć udział w mundialu (zadebiutowała w 1986 roku), musi rozegrać jeszcze 18 spotkań eliminacyjnych.

Trudno mieć wątpliwości co do jej wygranej w pierwszej fazie grupowej, bo w dwóch meczach grupy B zdobyła sześć punktów ze stosunkiem bramkowym 16-1, a pozostały jej jeszcze dwa mecze - również przeciwko bardzo nisko notowanym Surinamowi oraz Arubie.

Potem przyjdzie czas na drugi etap - play-off przeciwko zwycięzcy grupy E - najprawdopodobniej Nikaragui lub Haiti. W trzeciej i ostatniej rundzie czekają już najmocniejsze drużyny strefy CONCACAF, czyli Stany Zjednoczone, Meksyk, Kostaryka, Jamajka i Honduras. W Katarze zobaczymy trzy najlepsze zespoły z tej jednej grupy, a czwarta drużyna zmierzy się w barażach interkontynentalnych przeciwko reprezentacji z Azji, Ameryki Południowej lub Oceanii.

Trwający czas można też uznać za przygotowania pod mundial w 2026 roku, który będzie współorganizowany przez Kanadę, Meksyk i Stany Zjednoczone, chociaż FIFA jeszcze nie zdecydowała o tym, czy wszyscy gospodarze dostaną automatycznie miejsce w turnieju bez konieczności brania udziału w eliminacjach.

Poprzedni rekord najwyższego zwycięstwa pochodził jeszcze z 2018 roku. Wówczas Kanadyjczycy pokonali 8-0 reprezentantów Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych w spotkaniu w ramach Ligi Narodów CONCACAF.

Więcej na temat: Kanada MŚ 2022 Mistrzostwa Świata

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy