Kapitan reprezentacji Chin zrezygnował z gry w narodowych barwach po kolejnej kompromitacji [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Źródło: South China Morning Post

Zhang Linpeng ogłosił rezygnację z dalszych występów w reprezentacji Chin po zremisowanym meczu wyjazdowym z Singapurem w eliminacjach Mistrzostw Świata w 2026 roku – donosi „South China Morning Post”.

Drużyna, w której 34-letni prawy obrońca pełnił funkcję kapitana, prowadziła do przerwy 2:0. Oba gole strzelił były zawodnik Espanyolu Wu Lei, jednak nie wykorzystał przy tym rzutu karnego.

W drugiej połowie Singapur zdołał odrobić straty, a wyrównująca bramka padła po nieudanym wybiciu piłki przez Zhanga Linpenga.

- Myślałem o tym długo. Sądzę, że nadszedł czas zakończyć karierę w reprezentacji. Nie mogliśmy pokonać nawet drużyny Singapuru. Uważam to za niedopuszczalne i upokarzające – powiedział po zakończeniu spotkania.

Selekcjoner chińskiego zespołu Branko Ivanković stwierdził zaś:

- W przerwie powiedziałem swoim zawodnikom, że 2:0 jest niebezpieczne. Niestety, w drugiej połowie nie spisaliśmy się dobrze. Powinniśmy zwiększyć skuteczność w zdobywaniu bramek w nadchodzącym spotkaniu, a mamy wiele do poprawy. Zespół musi dołożyć wszelkich starań, aby wygrać następny mecz.

Chiny przed rewanżem na własnym terenie zajmują trzecie miejsce w grupie C. Wcześniej pokonały Tajlandię na wyjeździe 2:1 i przegrały u siebie z Koreą Południową 0:3. Dla Singapuru był to zaś pierwszy punkt zdobyty w drugiej rundzie eliminacji.

Zhang Linpeng w narodowych barwach rozegrał 105 meczów i strzelił sześć goli. Brał udział w czterech edycjach Pucharu Azji. Ostatnio opaskę kapitańską zakładał na zmianę z Wu Xi.

Od kwietnia 2022 roku występuje w Shanghai Port. Wcześniej był przez 11 lat związany z Guangzhou Evergrande.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki”