Kapitan zespołu Premier League odmówił noszenia tęczowej opaski. Pierwsza taka sytuacja od siedmiu lat

Kapitan zespołu Premier League odmówił noszenia tęczowej opaski. Pierwsza taka sytuacja od siedmiu lat fot. Pro Shots/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Transfery.info

Piłkarz Sheffield United Anel Ahmedhodžić stał się pierwszym od siedmiu lat piłkarzem w Premier League, który postanowił nie zakładać na ramię tęczowej opaski kapitana wspierającej społeczność LGBTQ+.

Ten fakt przykuł uwagę środowisk mniejszościowych w środowy wieczór na Bramall Lane, gdy odbywała się 15. kolejka Premier League. Sheffield United mierzył się z Liverpoolem i zgodnie z oczekiwaniami uległ wiceliderowi 0:2.

W tle niektórzy kibice troszczący się o coś więcej niż tylko piłkarskie emocje spostrzegli pewien ewenement.

Rozchodzi się mianowicie o wspólne solidaryzowanie się ze społecznością LGBTQ+. Ponad tydzień temu zarząd Premier League opublikował oświadczenie na temat poświęcenia dwóch serii gier kampanii na rzecz wsparcia osób o odmiennej orientacji seksualnej.

W dniach 2-7 grudnia wszyscy kapitanowie nie mieli obiekcji, aby założyć na ramię tęczową opaskę. Z kanonu wypisał się jedynie Anel Ahmedhodžić.

Co ciekawe, najprawdopodobniej ta sytuacja obiłaby się bez większego echa, gdyby zdolni do gry byli Chris Basham i John Egan, a w podstawowym składzie wybiegłby Oliver Norwood.

Bośniak był bowiem dopiero czwartym wyborem na kapitana pod wodzą nowo wybranego trenera Chrisa Wildera.

Ahmedhodžić jako jedyny z pozostałych członków 19 ekip przywdział tradycyjną, niewyrażającej żadnej symboliki opaskę.

Powód indywidualnego odłączenia się od akcji wydaje się prosty. 24-latek urodzony w Malmö jest muzułmaninem.

Wyznawcy islamu mocno stronią od homoseksualizmu, co było doskonale widać podczas promocji zeszłorocznego mundialu w Katarze.

W Premier League byli jednak zawodnicy o podobnych przekonaniach religijnych, którzy jednak zgodzili się na wsparcie akcji. Taki przykład stanowią Granit Xhaka czy Mamadou Sakho.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy