Kapustka bliski powrotu do gry. Dostanie ostatnią szansę w Leicester City?!

Kapustka bliski powrotu do gry. Dostanie ostatnią szansę w Leicester City?! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bartosz Kapustka (Instagram)

Bartosz Kapustka rozpoczął końcowy etap rekonwalescencji po odniesieniu poważnej kontuzji kolana w drugiej części poprzedniego sezonu.

22-letni zawodnik trafił tuż przed zamknięciem minionego letniego okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia do OH Leuven.

Byłemu już młodzieżowemu reprezentantowi Polski nie było dane spędził całego sezonu w barwach drugoligowego belgijskiego zespołu, ponieważ w marcowym spotkaniu przeciwko AFC Tubize (0:1) zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i w efekcie stracił szanse na udział w Mistrzostwach Europy U-21.

Bartosz Kapustka został natychmiast ściągnięty z powrotem do Leicester City, gdzie zapadła decyzja o konieczności przeprowadzenia operacji w renomowanej rzymskiej klinice Villa Stuart.

Zabieg zakończył się pełnym sukcesem i od tego czasu młody piłkarz dochodzi do pełni zdrowia pod okiem lekarzy „Lisów”, którzy przed kilkoma tygodniami dali mu „zielone światło” na wznowienie treningów z pierwszą drużyną.

22-latek prezentuje się na zajęciach już na tyle dobrze, że w najbliższym czasie ma dostać okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami w ekipie z King Power Stadium U-23, aby Brendan Rodgers wraz ze swoim sztabem mógł ocenić czy będzie chciał korzystać z usług skrzydłowego w drugiej części trwającego sezonu.

Wiele jednak na to obecnie wskazuje, że przedstawiciele Leicester City zdecydują się na ponowne wypożyczenie Kapustki, aby ten mógł złapać odpowiedni rytm meczowy oraz formę w innym otoczeniu, a następnie po jego powrocie porozmawiają o dalszej przyszłości.

Czternastokrotny reprezentant Polski jest związany z angielskim klubem do końca czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy