Kapustka bliski powrotu do gry. Dostanie ostatnią szansę w Leicester City?!

Kapustka bliski powrotu do gry. Dostanie ostatnią szansę w Leicester City?! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bartosz Kapustka (Instagram)

Bartosz Kapustka rozpoczął końcowy etap rekonwalescencji po odniesieniu poważnej kontuzji kolana w drugiej części poprzedniego sezonu.

22-letni zawodnik trafił tuż przed zamknięciem minionego letniego okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia do OH Leuven.

Byłemu już młodzieżowemu reprezentantowi Polski nie było dane spędził całego sezonu w barwach drugoligowego belgijskiego zespołu, ponieważ w marcowym spotkaniu przeciwko AFC Tubize (0:1) zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i w efekcie stracił szanse na udział w Mistrzostwach Europy U-21.

Bartosz Kapustka został natychmiast ściągnięty z powrotem do Leicester City, gdzie zapadła decyzja o konieczności przeprowadzenia operacji w renomowanej rzymskiej klinice Villa Stuart.

Zabieg zakończył się pełnym sukcesem i od tego czasu młody piłkarz dochodzi do pełni zdrowia pod okiem lekarzy „Lisów”, którzy przed kilkoma tygodniami dali mu „zielone światło” na wznowienie treningów z pierwszą drużyną.

22-latek prezentuje się na zajęciach już na tyle dobrze, że w najbliższym czasie ma dostać okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami w ekipie z King Power Stadium U-23, aby Brendan Rodgers wraz ze swoim sztabem mógł ocenić czy będzie chciał korzystać z usług skrzydłowego w drugiej części trwającego sezonu.

Wiele jednak na to obecnie wskazuje, że przedstawiciele Leicester City zdecydują się na ponowne wypożyczenie Kapustki, aby ten mógł złapać odpowiedni rytm meczowy oraz formę w innym otoczeniu, a następnie po jego powrocie porozmawiają o dalszej przyszłości.

Czternastokrotny reprezentant Polski jest związany z angielskim klubem do końca czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy