Kapustka bohaterem zaskakującego transferu

Kapustka bohaterem zaskakującego transferu fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Bartosz Kapustka powinien w nadchodzących godzinach rozstać się z Leicester City.

Polak przechodzi do Serie B, do Benevento.

14-krotny reprezentant Polski rozpoczął przygotowania do startu sezonu z pierwszym zespołem „Lisów”. Taką decyzję podjął menedżer ekipy z King Power Stadium, Claude Puel, który postanowił na początku wspomnianego okresu przyjrzeć się wszystkim dostępnym piłkarzom, aby móc następnie ocenić ich przydatność do gry w rozpoczętych już krajowych rozgrywkach.

Pierwsze informacje napływające do Polski z Wysp Brytyjskich w sprawie Kapustki napawały nas optymizmem, ponieważ 21-letni zawodnik wystąpił w spotkaniach sparingowych przeciwko Notts County (4:1) i Akhisarsporowi (0:0). Później jednak byłego gracza Cracovii zabrakło już nawet w kadrze meczowej na kolejne trzy potyczki towarzyskie.

W tym momencie stało się jasne, że ofensywny piłkarz nie będzie mógł liczyć na grę w pierwszym zespole Leicester City i jeżeli nie chce spędzić całego sezonu w drużynie U-23, to powinien poszukać sobie nowego klubu.

Według informacji przekazanych przez Gianlukę Di Marzio, naszemu zawodnikowi udało się znaleźć rozwiązanie z trudnej sytuacji i w ciągu kilkunastu najbliższych godzin powinien sfinalizować swoje przenosiny do Benevento Calcio.

Spadkowicz z Serie A ustalił już większość szczegółów związanych z pozyskaniem 21-latka i w zawartej umowie z „Lisami” ma zapewnić sobie możliwość wykupienia Kapustki po zakończeniu rozgrywek.

Sam zainteresowany przed potwierdzeniem tych doniesień przez oba kluby musi jeszcze przejść obligatoryjne testy medyczne. Cała operacja związana z przeprowadzką ofensywnego piłkarza do Włoch powinna nastąpić szybko, ponieważ okno transferowe w tym kraju zamyka się 17 sierpnia o godzinie 20:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy