Karbownik odchodzi z Legii Warszawa i zaraz potem wraca na wypożyczenie

Karbownik odchodzi z Legii Warszawa i zaraz potem wraca na wypożyczenie fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Meczyki.pl

Michał Karbownik ostatecznie zostanie zawodnikiem Brighton & Hove Albion, zresztą podobnie jak Jakub Moder.

Angielski klub w obu przypadkach zastosuje podobną formułę - zakup już teraz za kwotę podstawową i zaraz potem odesłanie na sezonowe wypożyczenie do macierzystych klubów, czyli odpowiednio Legii Warszawa i Lecha Poznań.

Jak poinformowały Meczyki.pl, Legia na transferze Karbownika do Premier League ostatecznie zarobi tylko 5,5 miliona euro kwoty podstawowej (tylko, bo wcześniej w kontekście możliwej przeprowadzki do Napoli padała kwota 8 milionów euro), a do tego mogą dojść bonusy. Jeśli Brighton będzie chciał go sprowadzić już zimą, wówczas też nastąpi konieczność dopłaty.

19-letni Karbownik ma do tej pory 41 występów w pierwszym zespole Legii, notując siedem asyst. Dobra forma w poprzednim sezonie pozwoliła też na debiut w prowadzonej przez Jerzego Brzęczka reprezentacji Polski.

Nie wiadomo jeszcze, na jakiej pozycji widzą Karbownika działacze Brighton. W poprzednim sezonie grał on na lewej obronie, w obecnym - prawej stronie defensywy, a z otoczenia zawodnika płyną głosy, że docelową pozycję stanowi środek pomocy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy