Karim Benzema zapisał się w historii El Clásico. Przed nim dokonał tego tylko jeden zawodnik fot. A.Taoualit / Shutterstock.com
Źródło: Mister Chip [Twitter]

Karim Benzema podczas rywalizacji na Camp Nou z FC Barceloną ustrzelił hat-tricka i dodatkowo asystował. W ten sposób przeszedł do historii.

„Coco” w weekend pokonywał bramkarza Realu Valladolid aż trzy razy, a jego zespół wygrał 6:0. Część dziennikarzy przeszła obok tego wydarzenia obojętnie.

Tymczasem przeciwko FC Barcelonie francuski napastnik potwierdził dyspozycję strzelecką i w osiem minut ustrzelił dublet (między 50. a 58. minutą). Trzecie trafienie dorzucił w 80. minucie, kompletując hat-tricka.

Jeśli przyjmiemy za słuszną zasadę, która mówi o tym, że bramki nie muszą padać w pierwszej połowie, był to hat-trick klasyczny.

Nim środkowy napastnik wpisał się na listę strzelców, asystował przy golu Viníciusa Júniora. To zupełnie zmieniło wykładanie dokonania 35-latka.

Jak bowiem wyliczył niezawodny Mister Chip, przed Karimem Benzemą tylko jeden piłkarz zdobył trzy bramki oraz asystował w wyjazdowym El Clásico. 23 marca 2014 roku wieczór należał do Lionela Messiego.

Były już reprezentant „Trójkolorowych” jest jedenastym graczem, który w meczu rozgrywanym z „Blaugraną” na Camp Nou ustrzelił hat-tricka. Obok Benzemy tej sztuki dokonywali Luis Aragonés, Ferenc Puskás, Tony Kurbos, Peña, Baltazar, Francisco Higuera, Milinko Pantić, Andrij Szewczenko, Diego Forlán i Kylian Mbappé.