Karim Gazzetta nie żyje. Tragiczna śmierć 27-latka

Karim Gazzetta nie żyje. Tragiczna śmierć 27-latka fot. Swiss Football League
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Klix.ba

Nie żyje szwajcarski piłkarz Karim Gazzetta. Uznawany niegdyś za wielki talent piłkarz popełnił samobójstwo, skacząc z ósmego piętra. Pomocnik bośniackiego HSK Zrinjski Mostar, zmagający się od początku sezonu z poważną kontuzją, miał 27 lat.

Gazzetta swoje pierwsze szlify w futbolu zbierał w cenionym szwajcarskim klubie, Servette FC. W nim po przejściu przez szczeble młodzieżowe przedarł się do pierwszej drużyny, notując w niej 55 spotkań.

Macierzysta ekipa, chcąc zdynamizować rozwój wychowanka, wypożyczała go kolejno do Etoile Carouge i FC Winterthur. Niestety, wszechstronny zawodnik, mogący operować z powodzeniem na kilku pozycjach w pomocy, nie spełniał pokładanych w nim nadziei, co poskutkowało zakończeniem przygody w Servette FC.

Pomocną dłoń do Gazzetty wyciągnęło FC Winterthur, które nawiązało z nim współpracę. W ekipie z Schützenwiese pomocnik zanotował prawdopodobnie najlepszy okres w karierze, gromadząc 69 występów.

Późniejsze lata popchnęły 27-latka do gry dla Stade-Lausanne i Neuchâtel Xamax. Po trudnym okresie prawonożny piłkarz opuścił ojczyznę, przystając na ofertę bośniackiego HSK Zrinjski Mostar.

Trykot przedstawiciela Premijer ligi Gazzetta zdołał założyć zaledwie dwukrotnie, gdyż doznał poważnej kontuzji, która wymusiła na nim długą pauzę. Sytuacja ta miała poważnie wpłynąć na stan psychiczny niespełnionego talentu.

Jak podaje portal Klix.ba, 27-latek w poniedziałek rano popełnił samobójstwo, skacząc z ósmego piętra bloku mieszkalnego.

Smutne wieści potwierdził rzecznik HSK Zrinjski Mostar, Ljudevit Marić.

W przeszłości wiązano w ojczyźnie spore nadzieje z Gazzettą. Zawodnik z Genewy do 2015 roku reprezentował kraj na poziomie młodzieżowym, zaliczając swój ostatni mecz w kadrze U-20 przeciwko reprezentacji Polski pod wodzą Miłosza Stępińskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy