Karol Angielski z pierwszym zagranicznym transferem?! Może zastąpić reprezentanta Polski

Karol Angielski z pierwszym zagranicznym transferem?! Może zastąpić reprezentanta Polski fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: PSN Futbol [Twitter] | Tomasz Włodarczyk [Twitter]

Napastnik Radomiaka Radom Karol Angielski może udać się w pierwszą piłkarską podróż za granicę. Usługami zawodnika interesuje się jeden z klubów Major League Soccer.

Profil PSN Futbol poinformował na Twitterze, że 26-latek to jedna z opcji na wzmocnienie środka ataku w New England Revolution. Jeśli ta wieść zostanie przekuta w rzeczywistość, piłkarz wypełni lukę po Adamie Buksie.

Były gracz Pogoni Szczecin wyznał przed paroma dniami na konferencji prasowej, że trwa proces dopinania wszelkich formalności na tle transferu do jednego z klubów. Takowym najprawdopodobniej będzie francuskie RC Lens.

Informację o ewentualnej przeprowadzce Angielskiego z ekipy z Mazowsza potwierdził Tomasz Włodarczyk. Dziennikarz zaznaczył jednak, że oprócz klubu z Nowego Jorku za wychowankiem Korony Kielce rozglądają się inni chętni. Niemniej, nie wiadomo, o jakich konkretnych opcjach tutaj mowa.

W minionej kampanii PKO Ekstraklasy Karol Angielski, wraz z Mikaelem Ishakiem z Lecha Poznań, stał się wicekrólem strzelców z dorobkiem 18 bramek. Jego umowa z Radomiakiem wygasa w połowie przyszłego roku.

Dotychczas były reprezentant Polski U-20 nigdy nie skłaniał się ku wyjazdowi poza ojczysty kraj. W swoim życiorysie zanotował występy w Wiśle Płock, Piaście Gliwice, Olimpii Grudziądz, Zawiszy Bydgoszcz czy Śląsku Wrocław.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy