Karol Borys z pierwszym konkretem w nowych barwach [WIDEO]

2024-08-12 09:56:47; Aktualizacja: 15 godzin temu
Karol Borys z pierwszym konkretem w nowych barwach [WIDEO] Fot. Šport TV
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

NK Maribor pokonał w mającym miejsce w weekend meczu słoweńskiej ekstraklasy Murę 2:1. Asystę w tym spotkaniu zanotował wypożyczony do tego pierwszego zespołu Karol Borys.

Przyszłość Karola Borysa przed kilkoma miesiącami przez długi czas pozostawała pod znakiem zapytania. Szkolący się w Śląsku Wrocław piłkarz finalnie dość niespodziewanie wylądował w KVC Westerlo, które zaoferowało za niego dwa miliony euro, do czego prawdopodobnie dochodzą bonusy.

17-letni ofensywny pomocnik zanotował cztery krótkie występy w barwach belgijskiego klubu, po czym został wypożyczony do Słowenii. Polak trafił do drużyny Mariboru, a więc 16-krotnego mistrza kraju.

Jak na razie talent pojawił się na murawie cztery razy, otrzymując po dwie szanse w lidze oraz eliminacjach Ligi Konferencji. W tej pierwszej w weekend jego drużyna mierzyła się z Murą. Ekipa gości objęła prowadzenie już w piątej minucie po golu Borny Prolety. Gospodarze wyrównali w 21. minucie. Do siatki trafił Arnel Jakupović, któremu asystował właśnie Borys.

Nastolatek popisał się dobrym wejściem lewym skrzydłem i dograł z niego piłkę koledze z zespołu.

W drugiej połowie Jakupović zdobył kolejną bramkę i Maribor triumfował 2:1. Po trzech kolejkach ma na koncie siedem punktów w tabeli.

W czwartek czeka go rewanż z Vojvodiną w trzeciej rundzie kwalifikacji LK. Pierwszą potyczkę wygrał 2:1.