2024-07-26 10:05:50; Aktualizacja: 12 godzin temu
Karol Borys zadebiutował w nowej drużynie. Dobra zaliczka w eliminacjach Ligi Konferencji Fot. NK Maribor
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Karol Borys dostąpił zaszczytu debiutu w NK Maribor. Jego drużyna odniosła zwycięstwo nad CS Universitatea Craiova w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji.

Wychowanek Śląska Wrocław w czwartkowy wieczór przywdział meczowy trykot 16-krotnego mistrza Słowenii, wchodząc na murawę jako zmiennik w 73. minucie. Przy jego obecności gospodarze wygrali z rumuńskim oponentem 2-0.

Już po pół godziny gry goście musieli grać ze stratą jednego zawodnika. Czerwoną kartkę obejrzał bowiem Denil Maldonado.

Liczebną przewagę Maribor wykorzystał w drugiej odsłonie. Po niewykorzystanym rzucie karnym przez Pijusa Širvysa najpierw do siatki trafił Jan Repas przed upływem 60. minuty. Rezultat ustalił Arnel Jakupović tuż przed doliczonym czasem spotkania.

Borys musiał chwilę poczekać na praktyczne otwarcie rozdziału w nowym otoczeniu. Początkowo nie został zgłoszony do szerokiej kadry na Ligę Europy, gdzie drużyna odpadła z rywalizacji przeciwko bułgarskiemu Botewowi Płowdiw.

W miniony weekend przesiedział też cały mecz na ławce rezerwowych na inaugurację ekstraklasy. Za trzecim razem już dał o sobie znać, a to może być dobry wstęp do regularnych występów.

Po ubiegłym sezonie 17-letniego ofensywnego pomocnika zdecydowało się wypożyczyć KVC Westerlo. Tam po zimowej przeprowadzce ze Śląska za ponad dwa miliony euro dużo się nie nagrał. Skończyło się na zaledwie czterech występach.