Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE]

Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] fot. RC Strasbourg
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lechia Gdańsk I RC Strasbourg

Lechia Gdańsk i RC Strasbourg potwierdziły transfer Karola Fili do francuskiego klubu.

Fila przechodzi do Strasbourga na zasadzie transferu definitywnego. Podpisał z nim kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Kwota transferu nie została potwierdzona, ale z wcześniejszych doniesień mediów wynika, że łącznie z łatwymi do osiągnięcia bonusami może ona nieco przekroczyć dwa miliony euro.

Fila trafił do Lechii w 2012 roku. Przechodząc przez kolejne klubowe szczeble, prawy obrońca w końcu zadebiutował w jej pierwszej drużynie. Do tej pory zanotował w niej 102 występy. 23-letni zawodnik zdobył cztery bramki, do których dorzucił dziewięć asyst. Z Lechią żegna się, mając na koncie Puchar i Superpuchar Polski.

Nowy klub byłego młodzieżowego reprezentanta Polski zakończył ostatni sezon na piętnastym miejscu w tabeli Ligue 1. Już po tym jego trenerem został Julien Stéphan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy