Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE]

Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] fot. RC Strasbourg
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lechia Gdańsk I RC Strasbourg

Lechia Gdańsk i RC Strasbourg potwierdziły transfer Karola Fili do francuskiego klubu.

Fila przechodzi do Strasbourga na zasadzie transferu definitywnego. Podpisał z nim kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Kwota transferu nie została potwierdzona, ale z wcześniejszych doniesień mediów wynika, że łącznie z łatwymi do osiągnięcia bonusami może ona nieco przekroczyć dwa miliony euro.

Fila trafił do Lechii w 2012 roku. Przechodząc przez kolejne klubowe szczeble, prawy obrońca w końcu zadebiutował w jej pierwszej drużynie. Do tej pory zanotował w niej 102 występy. 23-letni zawodnik zdobył cztery bramki, do których dorzucił dziewięć asyst. Z Lechią żegna się, mając na koncie Puchar i Superpuchar Polski.

Nowy klub byłego młodzieżowego reprezentanta Polski zakończył ostatni sezon na piętnastym miejscu w tabeli Ligue 1. Już po tym jego trenerem został Julien Stéphan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy