Karol Linetty chce zmienić klub wewnątrz Serie A. Torino podało cenę

Karol Linetty chce zmienić klub wewnątrz Serie A. Torino podało cenę fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: TuttoSport

Reprezentant Polski Karol Linetty od pewnego czasu niesie się z zamiarem zmiany barw zespołu. Torino określiło kwotę, za jaką potencjalni interesanci mogą pozyskać pomocnika - podało „Tuttosport”.

Największe zaciekawienie 27-latkiem wyraża Sampdoria i to właśnie tam gracz środka pola chciałby kontynuować swoją dalszą karierę. Wychowanek Lecha Poznań miał już okazję występować w ekipie „Blucerchiatich” w latach 2016-2020.

Linetty naciskał na realizację transakcji już w zimowym oknie transferowym, jednak sprawa ugrzęzła w martwym punkcie. Tym razem Torino przedstawiło swoje oczekiwania - władze klubu zgodzą się puścić swojego zawodnika za 9,5 miliona euro.

Kwota nie różni się znacząco od tej, kiedy Torino pozyskiwało Polaka z Sampdorii na starcie sezonu 2020/2021. Wtedy ekipa z Piemontu wyłożyła na zakup 7,5 miliona euro, więc turyńczycy liczą na zwrot zainwestowanej sumy.

W oczach Karolach Linetty'ego ukazuje się wizja ponownej współpracy z trenerem Marco Giampaolo, który pozostanie na swoim stanowisku w Genui być może nawet jeszcze przed kolejne dwa lata w związku z udaną misją utrzymania drużyny w najwyższej klasie rozgrywek.

Niemniej, jak podaje lokalna prasa, stawiane żądania przez Torino aktualnie przerastają możliwości finansowe Sampdorii. Nie można jednak wykluczyć, że sytuacja negocjacyjna zmieni się wskutek innych roszad, poczynionych w najbliższym okresie.

W zakończonej kampanii 2021/2022 40-krotny reprezentant „Biało-Czerwonych” pojawiał się na boisku głównie jesienią, łącznie rozgrywając 16 ligowych spotkań. W swoim dorobku zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Pan co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji „Pan co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy