Karol Linetty chce zmienić klub wewnątrz Serie A. Torino podało cenę

Karol Linetty chce zmienić klub wewnątrz Serie A. Torino podało cenę fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: TuttoSport

Reprezentant Polski Karol Linetty od pewnego czasu niesie się z zamiarem zmiany barw zespołu. Torino określiło kwotę, za jaką potencjalni interesanci mogą pozyskać pomocnika - podało „Tuttosport”.

Największe zaciekawienie 27-latkiem wyraża Sampdoria i to właśnie tam gracz środka pola chciałby kontynuować swoją dalszą karierę. Wychowanek Lecha Poznań miał już okazję występować w ekipie „Blucerchiatich” w latach 2016-2020.

Linetty naciskał na realizację transakcji już w zimowym oknie transferowym, jednak sprawa ugrzęzła w martwym punkcie. Tym razem Torino przedstawiło swoje oczekiwania - władze klubu zgodzą się puścić swojego zawodnika za 9,5 miliona euro.

Kwota nie różni się znacząco od tej, kiedy Torino pozyskiwało Polaka z Sampdorii na starcie sezonu 2020/2021. Wtedy ekipa z Piemontu wyłożyła na zakup 7,5 miliona euro, więc turyńczycy liczą na zwrot zainwestowanej sumy.

W oczach Karolach Linetty'ego ukazuje się wizja ponownej współpracy z trenerem Marco Giampaolo, który pozostanie na swoim stanowisku w Genui być może nawet jeszcze przed kolejne dwa lata w związku z udaną misją utrzymania drużyny w najwyższej klasie rozgrywek.

Niemniej, jak podaje lokalna prasa, stawiane żądania przez Torino aktualnie przerastają możliwości finansowe Sampdorii. Nie można jednak wykluczyć, że sytuacja negocjacyjna zmieni się wskutek innych roszad, poczynionych w najbliższym okresie.

W zakończonej kampanii 2021/2022 40-krotny reprezentant „Biało-Czerwonych” pojawiał się na boisku głównie jesienią, łącznie rozgrywając 16 ligowych spotkań. W swoim dorobku zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Walią w Lidze Narodów: Znamy składy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Walią w Lidze Narodów: Znamy składy [OFICJALNIE] U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy