Karol Świderski komentuje zwycięstwo nad Walią. „To był klucz do zwycięstwa”

Karol Świderski komentuje zwycięstwo nad Walią. „To był klucz do zwycięstwa” fot. TVP Sport
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TVP Sport

Karol Świderski skomentował zwycięstwo reprezentacji Polski przeciwko Walii w ramach ostatniej kolejki Ligi Narodów (1-0).

Po porażce przeciwko Holandii (0-2) reprezentacja Polski przystąpiła do ostatniego starcia w ramach Ligi Narodów z dwoma celami - utrzymanie na najwyższym szczeblu oraz zawalczenie o pierwszy koszyk przed eliminacjami do Mistrzostw Europy w Niemczech.

Oba te zamiary zostały zrealizowane, a to dzięki triumfowi nad Walią. Podopieczni Czesława Michniewicza wygrali 1-0, a to zasługa Karola Świderskiego, który wykorzystał znakomite dogranie Roberta Lewandowskiego.

Bohater tej rywalizacji odpowiedział na kilka nurtujących pytań zaraz po ostatnim gwizdku.

- Przyjechaliśmy tu po to, by zrealizować nasz plan, jakim było utrzymanie. Wywozimy cenne trzy punkty i myślę, że dobrą grę. Trzy dni od ostatniego meczu i wiele się zmieniło. Byliśmy razem i to był klucz do zwycięstwa - twierdzi Świderski.

Napastnik został zapytany o współpracę z Robertem Lewandowskim.

- Cieszę się, że mogę spędzać minuty na boisku obok Roberta Lewandowskiego, bo dla mnie to coś wyjątkowego. Przyjeżdżam ze Stanów Zjednoczonych i dla mnie to niesamowita sytuacja. Wykorzystałem jego podanie i zdobyłem bramkę.

- Kilka spotkań obok Roberta Lewandowskiego już rozegrałem. Dobrze się czuję w tym ustawieniu i nie jest to dla mnie nic nowego.

- Wiadomo, jak się gra z drużynami z Wysp Brytyjskich. Na pewno wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Trzeba było zostawić dużo zdrowia i nam udało się wygrać - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy