2024-07-21 12:28:45; Aktualizacja: 3 dni temu
Karol Świderski wraca w dobrym stylu. Gol na otwarcie drugiego pobytu w MLS [WIDEO] Fot. Apple TV+
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Karol Świderski rozpoczął mecz w barwach Charlotte FC przeciwko Austin FC (2:2) w wyjściowym składzie i odwdzięczył się za otrzymane zaufanie ze strony trenera zdobyciem bramki.

Reprezentant Polski zrealizował połowiczne założony sobie przed laty cel w postaci opuszczenia Major League Soccer na rzecz zaliczenia powrotu na europejskie boiska do jednego z klubów z czołowych lig europejskich.

Środkowy napastnik zasilił zimą struktury Hellasu Verona w ramach wypożyczenia z zawartą opcją wykupu. Strzelone dwa gole w 15 meczach nie okazały się jednak wystarczające do tego, żeby włoski zespół skorzystał z możliwości zatrzymania go na stałe.

W konsekwencji Karol Świderski został zmuszony do powrotu do Charlotte FC, gdzie obawiał się odstawienia na boczny tor po wywieraniu kilka miesięcy temu nacisków na udzielenie mu zgody na transfer na Stary Kontynent.

Trener Dean Smith zapewnił jednak, że da szansę naszemu piłkarzowi. Niedługo później on sam zapewnił, że nie myśli już o opuszczeniu amerykańskiej drużyny i po odbyciu kilku jednostek treningowych dostał okazję do zaprezentowania się na boisku w meczu przeciwko Austin FC (2:2).

27-latek zaprezentował się w nim przyzwoicie i w pierwszej połowie wpisał się na listę strzelców po skutecznie egzekwowanej jedenastce.

To trafienie pozwoliło jego klubowi zremisować w ostatecznym rozrachunku utrzymać szóstą pozycję w tabeli Konferencji Wschodniej.

Należy się spodziewać, że w kolejnych spotkaniach Świderski będzie regularnie pojawiał się na boisku, by pomóc drużynie zameldować się w fazie play-off Major League Soccer.

Swój pierwszy występ po powrocie zakończył w 67. minucie pojedynku. Wówczas zastąpił go Patrick Agyemang.