Karol Świderski ze sporą podwyżką w Stanach Zjednoczonych

Karol Świderski ze sporą podwyżką w Stanach Zjednoczonych fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Super Express

Karol Świderski przejdzie z PAOK-u do Charlotte FC. Grecy zarobią na sprzedaży pięć milionów euro, a reprezentant Polski otrzyma pokaźną podwyżkę, o czym informuje „Super Express”.

Karol Świderski opuści Grecję po trzech latach. Do PAOK-u trafił z Jagiellonii Białystok i łącznie rozegrał tam 134 spotkania. Jego bilans zatrzymał się na 35 bramkach i 14 asystach. Teraz reprezentanta Polski czeka przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych.

Na transfer zdecydowało się debiutujące w nadchodzącym sezonie Major League Soccer Charlotte FC. Wydana na niego kwota wyniesie równe pięć milionów euro.

Sam Świderski zostanie sowicie nagrodzony za rozwój poczyniony w minionych latach. Z Charlotte FC podpisze czteroletni kontrakt. Na jego mocy zarobi 1,2 miliona euro za jeden sezon gry, co stanowi znaczącą podwyżkę względem tego, co dotychczas otrzymywał w PAOK-u.

25-latek stał się w ostatnim czasie istotnym elementem polskiej reprezentacji. Za kadencji byłego selekcjonera Paulo Sousy zagrał w sumie 14 razy i strzelił sześć bramek. Wystąpił we wszystkich trzech meczach niedawnych Mistrzostw Europy.

Świderski dołączy tym samym do innych polskich napastników. W MLS gra już Kacper Przybyłko, Adam Buksa, Jarosław Niezgoda i Patryk Klimala.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy