Katarczycy mogą podzielić się PSG z Amerykanami

Katarczycy mogą podzielić się PSG z Amerykanami fot. Rit Heise / Xinhua / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Paris Saint-Germain rozpoczęło rozmowy z dwoma funduszami inwestycyjnymi ze Stanów Zjednoczonych. Celem jest sprzedaż mniejszościowego pakietu udziałów - donosi „L’Équipe”.

Mistrzowie Francji stoją u progu sporych zmian. Nasser Al-Khelaïfi zapowiedział potencjalną wyprowadzkę z Parc des Princes, a wszystko przez wygórowaną kwotę, jakiej żądają władze Paryża za sprzedaż obiektu. Rozważany jest zakup Stade de France.

Jednocześnie klub otwiera się na nowe inwestycje, co może pozwolić poprawić jego sytuację finansową. Budżet został w znaczący sposób nadwyrężony niezdrową polityką, w której przy wielu transferach brakuje sprzedaży.

Być może panaceum na problemy Paris Saint-Germain będzie odsprzedaż części udziałów.

Jak informuje „L’Équipe”, Katarczycy są gotowi pozbyć się 10, maksymalnie 15 procent praw.

O tym toczą się już stosowne rozmowy z dwoma amerykańskimi funduszami inwestycyjnymi. Transakcja może zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2023 roku.

Na Parc des Princes wszyscy zapewniają, że to w żaden sposób nie świadczy o chęci całkowitego pozbycia się podmiotu.

Zespół prowadzony przez Christophe’a Galtiera w obecnym sezonie radzi sobie znakomicie. Jak dotąd nikt nie znalazł na niego patentu, stąd pozycja lidera Ligue 1 i miejsce wśród uczestników fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy