Katastrofa samolotu w Brazylii. Zginęło czterech piłkarzy oraz prezes czwartoligowego klubu

Katastrofa samolotu w Brazylii. Zginęło czterech piłkarzy oraz prezes czwartoligowego klubu fot. Brenno Beretta (Twitter)
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Palmas Futebol e Regatas

Samolot z prezesem oraz czterema członkami pierwszej drużyny Palmas Futebol e Regatas rozbił się w niedzielny poranek miejscowego czasu tuż po opuszczeniu pasa startowego. Niestety nikt nie przeżył katastrofy.

Prezes czwartoligowego brazylijskiego zespołu postanowił nieco ułatwić dotarcie wybranym członkom swojego klubu na poniedziałkowy pucharowy pojedynek w ramach Copa Verde z Vila Nova FC.

W tym celu Lucas Meira wynajął mały samolot, którym wraz z nim do miasta Goianii oddalonego o 500 kilometrów od Porto Nacional mieli się udać czterej gracze - Lucas Praxedes, Ranule, Marcus Molinari i Guilherme Noé.

Niestety cała czwórka wraz z pilotem nie dotarła na miejsce, ponieważ maszyna rozbiła się tuż po opuszczeniu pasa startowego i od razu stanęła w płomieniach.

Świadkowie zdarzenia po pojawieniu się na miejscu nie byli w stanie nikogo uratować, co w opublikowanym oświadczeniu przekazała drużyna Palmas Futebol e Regatas.

„Z przykrością informujemy, że nikt nie przeżył. W tej chwili klub prosi w bólu i konsternacji o modlitwę za bliskich, którym udzieli niezbędnego wsparcia i podkreśla, że w odpowiednim czasie znów się odezwie” -  czytamy w opublikowanym komunikacie.

Dla Brazylijczyków jest to druga w ostatnich latach przykra informacja związana ze śmiercią piłkarzy w katastrofie samolotowej.

Pod koniec 2016 roku prawie cała drużyna Chapecoense zginęła na zboczu wzgórza pod kolumbijskim Medellin, gdy zmierzała na finał Copa Sudamericana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy