Keisuke Honda przywitany w Brazylii niczym gwiazda Hollywood [WIDEO]

Keisuke Honda przywitany w Brazylii niczym gwiazda Hollywood [WIDEO]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info | Time24 News

Wczoraj na lotnisku w Rio de Janeiro stawił się Keisuke Honda, nowy piłkarz Botafogo. Japończyka przywitała rzesza fanów brazylijskiego klubu, jednak to nie koniec atrakcji przygotowanych dla 33-latka.

31 stycznia piętnasta ekipa poprzedniego sezonu brazylijskiej ekstraklasy oficjalnie poinformowała o dojściu do porozumienia z ofensywnym pomocnikiem, który w przeszłości grał w takich klubach jak AC Milan, CSKA Moskwa czy Melbourne Victory.

Już wtedy lokalne media informowały, że w ten sposób Botafogo chce otworzyć się na rynek azjatycki i pozyskać kilku nowych sponsorów. W końcu mówimy o zawodniku, który w Japonii uznawany jest za absolutną gwiazdę, ale nie można się temu dziwić, skoro ma on na swoim koncie 98 występów w narodowych barwach, a ponadto tak bogate CV.

Pomimo tego z pewnością nie przypuszczano, że angaż Keisuke Hondy wzbudzi aż tak wielkie zainteresowanie kibiców „Fogão”. Dość powiedzieć, że wczoraj po przylocie gracza do Rio de Janeiro na lotnisku powitało go ponad 1000 osób, którzy dodatkowo byli wyposażeni m.in. w japońskie flagi czy też transparenty z napisem „Welcome Honda”.

Takiego obrotu spraw nie do końca spodziewał się również sam zawodnik. Już po opuszczeniu lotniska opowiedział on bowiem o swoich pierwszych wrażeniach w rozmowie z klubową telewizją, podkreślając zadowolenie z wyboru nowego zespołu.

– Jesteście szaleni! To była wspaniała chwila, nowe doświadczenie. Przybyłem na lotnisku, a tam czekało na mnie tak wielu ludzi, z tym że ja jestem w Brazylii, a nie w Japonii… Coś fantastycznego! Jestem tak bardzo podekscytowany, że nie mogę się już doczekać, aż dołączę do Botafogo – oznajmił.

Teraz przed Hondą prezentacja, na której ma się pojawić aż 30 tysięcy fanów ubranych w specjalnie przygotowane na to wydarzenie trykoty klubowe.

Mający na swoim koncie 11 występów w Lidze Mistrzów Japończyk, z Botafogo podpisał kontrakt do 31 grudnia 2020 roku z opcją automatycznego przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy