Kessié zdecydował. Milan ustala ostatnie szczegóły transferu!

Kessié zdecydował. Milan ustala ostatnie szczegóły transferu! fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calcio Mercato

Franck Kessié najprawdopodobniej od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Milanu.

Iworyjczyk jest jedną z rewelacji rozgrywek Serie A. Wraz z Atalantą walczy o awans do europejskich pucharów, a swoją dyspozycją zwrócił na siebie uwagę klubów z całej Europy. Mimo zainteresowania ze strony takich ekip jak Chelsea czy PSG, piłkarz skłania się do pozostania we Włoszech. Rywalizację o niego toczyły Roma oraz Milan i wszystko wskazuje na to, że Kessié lada moment trafi do tych drugich.

„Calcio Mercato” informuje, że pomocnikowi odpowiada projekt rozwoju drużyny przedstawiony przez „Rossonerich” i jest zadowolony także z oferowanych warunków finansowych. Piłkarz ma zarabiać w Mediolanie dwa miliony euro, a jego klub ma otrzymać za transfer 28 milionów, czyli o dwa miliony mniej niż wcześniej spekulowano. Kwota ta może jednak wzrosnąć o dodatkowe premie.

Strony muszą dojść jeszcze do porozumienia w sprawie ostatnich szczegółów. Według włoskich dziennikarzy powinny one zostać ustalone w przyszłym tygodniu.

Do niedawna faworytem do pozyskania Kessiégo była Roma. Rzymianie porozumieli się z Atalantą w sprawie wyceny zawodnika (30 milionów euro), ale nie spełniali żądać piłkarza, oferując mu 1,2 miliona euro. Impas w rozmowach spowodował, że na prowadzenie wyszedł właśnie Milan. Agent piłkarza, George Atangana, nie zjawił się nawet ostatnio na spotkaniu z przedstawicielami Romy.

W ostatnich dniach rozmowy rozpoczął także Inter, lecz zdaniem „Calcio Mercato” jest już za późno, by „Nerazzurri” wyprzedzili Milan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy