Kevin de Bruyne zaskoczony: Nie wiem, dlaczego zostałem zawodnikiem meczu

Kevin de Bruyne zaskoczony: Nie wiem, dlaczego zostałem zawodnikiem meczu fot. Belga/SIPA USA/PressFocu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: CBS Sports

Kevin de Bruyne został uznany za najlepszego zawodnika meczu przeciwko Kanadzie (1-0) w ramach Mistrzostw Świata. Belg był zaskoczony takim obrotem wydarzeń.

W ostatnim środowym spotkaniu doszło do niezwykle ciekawej rywalizacji pomiędzy Belgią a Kanadą. Przed rywalizacją zdecydowanym faworytem wydawała się ekipa ze Starego Kontynentu.

Przedstawiciele Ameryki Północnej postawili jednak wymagające warunki i mogli wyjść na prowadzenie już w 11. minucie. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Alphonso Davies.

W tym wypadku sprawdziło się stare porzekadło, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 44. minucie do siatki trafił bowiem Michy Batshuayi. Jednobramkowe prowadzenie udało się zachować do końca tej rywalizacji.

Zaraz po niej FIFA wybrała zawodnika meczu, a tytuł ten przypadł Kevinowi de Bruyne.

Zawodnik Manchesteru City był mocno zaskoczony takim rozwiązaniem i przyznał, że nie do końca wie, dlaczego został uhonorowany.

- Szczerze mówiąc, nie sądzę, abym rozegrał świetny mecz. Nie wiem też, dlaczego zdobyłem trofeum dla najlepszego zawodnika meczu. Może to z powodu mojego nazwiska? - zastanawia się Belg.

Swój kolejny mecz na mundialu podopieczni Roberto Martínez zagrają już w niedzielę, a rywalem będzie Maroko. Początek o 14:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy