Kibice Legii Warszawa mają dość. Jasny przekaz z Żylety

2024-09-28 22:37:38; Aktualizacja: 12 minut temu
Kibice Legii Warszawa mają dość. Jasny przekaz z Żylety Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Niebudek Źródło: Samuel Szczygielski [X] | Legionisci.com [X]

Legia Warszawa zremisowała w meczu wieńczącym sobotnie zmagania w ramach dziesiątej kolejki Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze (1:1). Kolejna strata punktów nie zadowoliła kibiców stołecznej drużyny. „Gdzie są wyniki? Hej k**wa gdzie są wyniki?” - krzyczała „Żyleta” po końcowym gwizdku.

Legia Warszawa w ciekawie zapowiadającym się meczu następnej kolejki ligowej podejmowała na stadionie przy Łazienkowskiej zespół Górnika Zabrze.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęła drużyna przyjezdnych. Podopieczni Jana Urbana wyszli na prowadzenie już w dziesiątej minucie za sprawą trafienia z rzutu karnego autorstwa Kamila Lukoszka.

„Wojskowi” doprowadzili do wyrównania jeszcze podczas pierwszej odsłony konfrontacji. Dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Rúbena Vinagre znalazło adresata w osobie Radovana Pankova, a Serb skierował futbolówkę głową na dalszy słupek, pokonując Michała Szromnika.

Po przerwie żadna z ekip nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, przez co mecz zakończył się podziałem punktów.

Tym samym Legia przedłużyła niechlubną serię spotkań bez ligowej wygranej do trzech, a w przypadku ewentualnego kompletu punktów zdobytego przez Lecha Poznań w niedzielnej potyczce przeciwko Koronie Kielce strata stołecznego zespołu do lidera rozgrywek może wynieść już dziesięć punktów.

Celem podopiecznych Gonçalo Feio miała być natomiast walka o mistrzostwo kraju, o czym kibice postanowili przypomnieć po końcowym gwizdku rywalizacji z Górnikiem.

„Co Wy robicie? Wy tak o mistrza walczycie?”, „Gdzie są wyniki? Hej k**wa gdzie są wyniki?” - krzyczała „Żyleta”.

Legia Warszawa zajmuje aktualnie siódme miejsce z dorobkiem 15 punktów po dziesięciu meczach w stawce Ekstraklasy/