2022-04-09 18:27:20; Aktualizacja: 2 lata temu
Kibice Legii Warszawa z oprawą podczas hitu z Lechem. Szpila wbita w gospodarzy [FOTO] Fot. FotoPyK
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Lech Poznań w hicie Ekstraklasy remisuje z Legią Warszawa po pierwszej połowie 1:1. Kibice gości przygotowali oprawę, którą zaatakowali fanów z Wielkopolski.

„Kolejorz” od jakiegoś czasu trzyma sztamę z kibicami Spartaka Moskwy, o czym mogliśmy przekonać się przy okazji potyczki „Wojskowych” z rosyjskim klubem na Łazienkowskiej w grudniu 2021 roku.

W sektorze goście znaleźli się wówczas nie tylko fani moskwian, ale i Lecha Poznań. Wspólnie dopingowali oni przeciwnika Legii Warszawa w spotkaniu zakończonym zwycięstwem przyjezdnych w stosunku 1:0.

24 lutego Rosja najechała Ukrainę i od tego czasu nie przerwała działań zbrojnych. Mając to na uwadze, fani stołecznej ekipy, którzy są znani ze swojej kreatywności, postanowili wypomnieć kibicom z Wielkopolski zażyłość z krajem okupanta ukraińskiego narodu.

Na jednej z trybun zawisł transparent, na którym znalazł się Władimir Putin z pętlą na szyi, a potem też drugi wariant - tyle że z rosyjskim prezydentem w koszulce Spartaka Moskwa.

Do przerwy Legia remisuje z Lechem 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił Ľubomír Šatka, a wyrównał Rafa Lopes.