Kibice „przywitali” Schalke po spadku z Bundesligi. Piłkarze musieli uciekać z autokaru… [WIDEO]

Kibice „przywitali” Schalke po spadku z Bundesligi. Piłkarze musieli uciekać z autokaru… [WIDEO]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Schalke 04 | Süddeutsche Zeitung | Sport1 | Sky Sport Deutschland

FC Schalke 04 we wtorek przegrało z Arminią Bielefeld, pieczętując tym samym spadek z Bundesligi. Kiedy zawodnicy wrócili do Gelsenkirchen, czekała na nich niemiła niespodzianka ze strony kibiców.

„Czeladnicy” rozgrywają chyba najgorszy sezon w swojej jakże bogatej historii. Klub jest całkowicie w rozsypce i nie chodzi tutaj tylko o ostatnią pozycję w niemieckiej ekstraklasie, ale także fatalne decyzje personalne podejmowane przez władze. Na dodatek we wtorek przypieczętowany został spadek do 2. Bundesligi.

Wieczorem, tuż po porażce z Arminią Bielefeld (0:1), kiedy piłkarze przyjechali na Veltins-Arenę, na miejscu zastali około 500 rozgniewanych kibiców. Odpalili oni race i obrzucili jajkami klubowy autokar. W pewnej chwili zawodnicy opuścili pojazd, a… fani ruszyli za nimi w pościg.

Jak poinformował rzecznik policji, która zareagowała bardzo szybko, dwóch graczy zostało kopniętych przez ścigające je osoby. Mimo wszystko nikt w większym stopniu nie ucierpiał.

Atak ten potępiła już grupa kibicowska „Schalker Fan-Club Verband” oraz sam klub.

„W trakcie spotkania niezidentyfikowane na razie osoby przekroczyły granice, które dla FC Schalke 04 nie podlegają negocjacjom.

Pomimo zrozumiałej frustracji i złości z powodu spadku do 2. Bundesligi, klub nigdy zaakceptuje fizycznego zagrożenia dla naszych zawodników i sztabu szkoleniowego. Dokładnie to miało miejsce podczas nocnej konfrontacji. Klub zdecydowanie potępia takie zachowanie i stoi po stronie naszych pracowników.

Śledztwo w sprawie incydentu jest już w toku” – głosi stanowisko FC Schalke 04.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy