Kibice reprezentacji Francji zaniepokojeni. Kylian Mbappé nie wziął udziału w treningu

2024-06-13 19:34:28; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Kibice reprezentacji Francji zaniepokojeni. Kylian Mbappé nie wziął udziału w treningu Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: L'Equipe

Na dzień przed rozpoczęciem EURO 2024 kibice reprezentacji Francji mogą być nieco zaniepokojeni. Wszystko to dlatego, że Kylian Mbappé oraz Kingsley Coman nie wzięli udziału w czwartkowym treningu - informuje „L'Equipe”.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się już w piątek 14 czerwca, a w meczu otwarcia reprezentacja Niemiec zmierzy się z narodową drużyną Szkocji. Nasi zachodni sąsiedzi przystąpią do turnieju w roli gospodarza. Sprawia to, że ich szanse na zdobycie tytułu powinny być teoretycznie nieco większe.

Z pewnością jednak podopieczni selekcjonera Juliana Nagelsmanna nie będą mieli łatwego zadania, bowiem pozostałe reprezentacje również będą chciały zakończyć ten turniej zwycięstwem w finale. W gronie faworytów całkiem często wymieniana jest między innymi Francja.

„Trójkolorowi” w fazie grupowej zmierzą się kolejno z Austrią, Holandią oraz Polską. Biorąc pod uwagę potencjał francuskich piłkarzy, nie powinni oni mieć żadnych problemów z przejściem do dalszego etapu rozgrywek. Wydaje się więc, że każdy inny rezultat niż końcowe zwycięstwo będzie w ich przypadku sporym rozczarowaniem.

Los potrafi jednak płatać różne figle, o czym przekonała się już reprezentacja Polski, która do pierwszego meczu z Holandią będzie musiała podejść bez Roberta Lewandowskiego. Jak się okazuje, w obozie Francji również mają swoje kłopoty.

Według doniesień „L'Equipe” w czwartek odbyła się otwarta sesja treningowa reprezentacji Francji, na którą przybyło około 4000 osób. Licznie zebrani kibice oraz dziennikarze nie zobaczyli jednak Kyliana Mbappé, oraz Kingsleya Comana.

Mbappé jakiś czas temu nabawił się urazu kolana, przez który zabrakło go również podczas towarzyskiego spotkania z Kanadą. Według doniesień jego czwartkowa absencja była spowodowana tym, że obecnie jest on po prostu oszczędzany, by mógł w pełni zregenerować się na pierwsze spotkanie przeciwko Austrii.

W przypadku Comana sytuacja również dotyczy problemów zdrowotnych, lecz on został dotknięty lekkim wirusem. Dodatkowo powyższe źródło informuje, że Ibrahima Konaté oraz Aurélien Tchouaméni trenowali indywidualnie. Defensor Liverpoolu ma objawy zapalenia nosogardzieli, natomiast piłkarz Realu Madryt przechodzi rekonwalescencję po urazie.

Reprezentacja Francji pierwszy mecz na tegorocznych Mistrzostwach Europy przeciwko Austrii rozegra w poniedziałek 17 czerwca.