Kicker: Borussia Dortmund rezygnuje z transferu obrońcy

Kicker: Borussia Dortmund rezygnuje z transferu obrońcy fot.
Karol Brandt
Źródło: Kicker

W ostatnich tygodniach niemieckie oraz brytyjskie media informowały o tym, że Kieran Tierney jest jednym z celów Borussii Dortmund na najbliższe okno transferowe. Wszystko wskazuje jednak na to, że ekipa z Zagłębia Ruhry zweryfikowała swoje plany.

Latem dortmundczycy chcą przeprowadzić kilka transferów, a według władz klubu wzmocnień wymagają m.in. boki obrony, środek pomocy czy atak. Do niedawna wydawało się, że na Signal Iduna Park trafić może Kieran Tierney.

21-latek pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie 12 występów w dorosłej reprezentacji Szkocji. Natomiast w obecnym sezonie rozegrał dla Celticu 35 spotkań, zdobył bramkę i posłał sześć ostatnich podań.

Wychowanek „The Bhoys” spełnia wszystkie wymogi BVB, lecz według „Kickera” władze klubu odstraszyła potencjalna cena. Na ten moment Szkoci za lewego defensora żądają około 30 milionów euro. To według Borussii o wiele za dużo. Tym samym transfer Tierneya na Signal Iduna Park nie wchodzi w grę. 

Ponadto wspomniane źródło donosi, że latem najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Christiana Pulisica jest Thorgan Hazard, który miałby zostać bohaterem największego transferu w dziejach dortmundzkiego klubu. Przypomnijmy, że do tej pory najwięcej zapłacono za angaż André Schürrle, który w 2016 roku kosztował 30 milionów euro.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy