Kicker: Poważny kandydat na nowego bramkarza Borussii Dortmund

2018-02-26 10:20:07; Aktualizacja: 6 lat temu
Kicker: Poważny kandydat na nowego bramkarza Borussii Dortmund Fot. Transfery.info
Źródło: Kicker

Letnie okno transferowe może być bardzo interesujące na Signal Iduna Park. Niewykluczone, że Borussia Dortmund pozyska nowego bramkarza.

Po trwającym sezonie karierę zakończy Roman Weidenfeller występujący w Borussii od 2002 roku. Od lata 2015 doświadczony Niemiec jest tylko rezerwowym i na boisku pojawia się sporadycznie. Władze klubu myślą o sprowadzeniu następcy 37-latka, ale jednocześnie na tyle perspektywicznego zawodnika, aby mógł powalczyć o miejsce w podstawowej jedenastce.

Jak podajeKicker” poważnym kandydatem jest Lukáš Hrádecký. Pochodzący z Bratysławy fiński bramkarz na co dzień występuje w Eintrachcie Frankfurt, do którego trafił z Brøndby w 2015 roku. Od początku pobytu w niemieckim klubie pełni rolę podstawowego golkipera. Dotąd (od blisko trzech lat) opuścił zaledwie jeden ligowy mecz i to ze względu na kartkową pauzę.

Hrádecký ma 28 lat, więc przed nim jeszcze wiele sezonów gry na wysokim poziomie.. Obecny podstawowy bramkarz Borussii jest od niego o rok młodszy, ale nie wydaje się, aby Fin był na straconej pozycji w kontekście gry w wyjściowej jedenastce. Roman Bürki to bardzo dobry zawodnik i pewny punkt zespołu, lecz nieunikający rażących wpadek. Takowych doświadczyliśmy choćby w obecnej kampanii Bundesligi czy w meczach Ligi Mistrzów, gdy postawa Szwajcara podsumowywała ogólną formę drużyny prowadzonej wówczas przez Petera Bosza.

Nastroje dotyczące potencjalnego transferu piłkarza Eintrachtu ostudza dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc.

- Nie podjęliśmy jeszcze zasadniczej decyzji w tej sprawie. Dopiero będziemy się przyglądać potencjalnym zawodnikom.

Pozyskanie Fina może być o tyle łatwiejsze, że wraz z końcem czerwca wygasa jego umowa.