Kiedrzynek zalicza transfer na szczycie kobiecej klubowej piłki [OFICJALNIE]

Kiedrzynek zalicza transfer na szczycie kobiecej klubowej piłki [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: VfL Wolfsburg

Katarzyna Kiedrzynek niedawno ogłosiła odejście z Paris Saint-Germain, a już potwierdzono jej zakontraktowanie przez VfL Wolfsburg.

Jest to niewątpliwy hit z udziałem bramkarki reprezentacji Polski. W kobiecym klubowym rankingu UEFA obecnie Wolfsburg jest drugi za Lyonem, natomiast PSG notuje czwartą lokatę. Podium uzupełnia FC Barcelona.

Wydaje się, że właśnie w Wolfsburgu Polka będzie miała największe szanse na powalczenie o trofeum Ligi Mistrzyń.

Do przeprowadzki dochodzi na zasadzie wolnego transferu. Kiedrzynek podpisała umowę do 30 czerwca 2023 roku. Wiadomo już, że założy trykot z numerem 77.

- Po podjęciu decyzji o opuszczeniu Paryża po siedmiu latach Wolfsburg był moim pierwszym wyborem. Zawsze grając z Wolfsburgiem, wrażenie robiło przygotowanie mentalne i poziom profesjonalizmu tej drużynny. Nie mogę doczekać się poznania nowej kultury i zdobycia trofeów! - powiedziała Kiedrzynek

29-latka miała ograniczone szanse na trofea w PSG, gdyż lokalny rynek zdominowała superpotęga w kobiecej piłce, czyli Lyon. Zebrała jednak ogromne doświadczenie - w samej Lidze Mistrzyń udało jej się zagrać 24 razy, w tym dwa razy w finale - w sezonie 2014/2015 lepszy okazał się FFC Frankfurt, a w 2016/2017 dopiero po dramatycznym konkursie rzutów karnych - Lyon.

Urodzona w Lublinie Kiedrzynek karierę rozpoczynała w Motorze. W 2007 roku trafiła do Górnika Łęczna, by sześć lat później zaliczyć hitową przeprowadzkę do Paryża. W kadrze Polski wystąpiła 52 razy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy