Kiedyś Legia Warszawa, teraz Kanał Sportowy. Wiadomo, kto kupił udziały od Krzysztofa Stanowskiego [OFICJALNIE]

2023-11-07 19:15:38; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Kiedyś Legia Warszawa, teraz Kanał Sportowy. Wiadomo, kto kupił udziały od Krzysztofa Stanowskiego [OFICJALNIE] Fot. Kanał Sportowy [YouTube]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Maciej Wandzel [Twitter]

Udziały w Kanale Sportowym, które do tej pory należały do Krzysztofa Stanowskiego, nabył Maciej Wandzel.

Założenie przez Krzysztofa Stanowskiego nowego kanału na YouTubie po odejściu z Kanału Sportowego od początku było bardzo prawdopodobnym scenariuszem i we wtorek zaprosił on do subskrybowania Kanału Zero. A co z jego udziałami w dotychczasowym projekcie? Właśnie wyjaśniło się, że przejął je Maciej Wandzel.

„Dzisiaj kupiłem od Krzysztofa Stanowskiego spółkę Weszło TV. Zmieniłem jej nazwę na MW Inwestycje oraz zostałem jedynym członkiem jej zarządu. Ponieważ spółka posiada 22,5% udziałów w Kanale Sportowym, tym samym stałem się wspólnikiem w tym projekcie. Transakcja dokonała się w pełnym porozumieniu z pozostałymi partnerami: Mateuszem Borkiem, Michałem Polem, Maciejem Sawickim oraz Tomaszem Smokowskim. Nie będę zaangażowany operacyjnie w działalność Kanału Sportowego, zamierzam wspierać go w kwestii finansowania oraz poszukiwania partnerów biznesowych” - przekazał przedsiębiorca na Twitterze.

Wandzel to były współwłaściciel Legii Warszawa. Ze stołecznym klubem był związany między 2014 a 2017 rokiem, kiedy to sprzedał swoje udziały Dariuszowi Mioduskiemu.

W przeszłości był też przewodniczącym rady nadzorczej Ekstraklasy SA czy członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jeśli chodzi o internet, swego czasu zainwestował w kanał AbstrachujeTV. Prezesem zarządu spółki Studi (kiedyś Abstra) jest obecnie jego syn Aleksander.