Kim Min-jae zszokował koreańskich kibiców. „Rozmawiałem już na ten temat z federacją”

Kim Min-jae zszokował koreańskich kibiców. „Rozmawiałem już na ten temat z federacją” fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Korea Football News | Football-Asian.com

Jeden z liderów Napoli, Kim Min-jae, udzielił zaskakującej wypowiedzi po meczu Korei Południowej z Urugwajem. 26-latek przyznał, że rozważa zakończenie reprezentacyjnej kariery. „Czuję się mentalnie zmęczony” - powiedział Koreańczyk.

26-letni azjatycki defensor to z pewnością jedna z największych rewelacji tego sezonu Serie A. Min-jae szeregi Napoli wzmocnił latem, co raczej nie uważano początkowo za hitowy ruch.

Koreańczyk do 2019 roku występował w ojczyźnie, odchodząc w końcu do chińskiego BJ Guoan. W końcu w 2021 roku wykonał znaczny krok w i przeprowadził się do Turcji, by tam reprezentować barwy Fenerbahçe SK.

Jak widać, w ostatnim czasie kariera środkowego defensora z Gyeongnam rozpędziła się do prędkości godnej słynnego koreańskiego pociągu KTX-Eum.

Na przestrzeni bieżącej kampanii 26-latek prezentuje się znakomicie. Urodzony w 1996 roku piłkarz uzbierał do tej pory 35 występów, dwa gole i asystę w drużynie zmierzającej po historyczne scudetto.

W Neapolu wszyscy są Min-jae zachwyceni, a sam Luciano Spalletti określa go mianem „najlepszego obrońcy na świecie”. Nie dziwota, że wokół wychowanka Dooryong ES narosły spekulacje dotyczące jego przyszłości klubowej. Sam zawodnik zapewnia jednak, że nie myśli o rozstaniu z drużyną ze stolicy Kampanii.

Premierowy sezon na włoskich boiskach kosztuje wiele Koreańczyka. Ten po meczu Korei Południowej z Urugwajem przyznał, że na poważnie rozważa zakończenie reprezentacyjnej kariery.

- Teraz jest trudno. Mentalnie jestem zmęczony. Chciałbym skupić się teraz jedynie na grze dla swojego klubu. To nie przez plotki. Gra w piłkę nożną jest niezwykle obciążająca fizycznie. Wolę skupić się na klubie niż na reprezentacji. Rozmawiałem już na ten temat z federacją. Nie mam nic więcej do powiedzenia - oświadczył defensor, wywołując spore zaskoczenie w ojczyźnie.

Do tej pory Kim Min-jae w narodowych barwach wystąpił 47-krotnie, w tym trzykrotnie na ostatnich Mistrzostwach Świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy