Klauzula odejścia w kontrakcie Mbappé!

2017-04-22 11:04:12; Aktualizacja: 7 lat temu
Klauzula odejścia w kontrakcie Mbappé! Fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski Źródło: Cadena SER

Kylian Mbappé ma klauzulę odejścia w swoim kontrakcie z AS Monaco , ale póki co nie jest ona znana.

Genialny 18-latek to największe objawienie tego sezonu. Francuz imponuje formą nie tylko w Ligue 1, ale także w Lidze Mistrzów, walnie przyczyniając się do awansu drużyny do półfinału tych rozgrywek. Porównywany do Thierry'ego Henry'ego napastnik zwrócił już na siebie uwagę największych ekip w Europie.

W ostatnich miesiącach najwięcej pisano o zainteresowaniu Realu Madryt, ale pojawiały się także informacje o ofertach składanych chociażby przez kluby z Manchesteru. Miały one oscylować w granicach rekordu transferowego, ale jego pracodawca dotychczas odrzucał wszystkie propozycje. 

Sprawę mogłaby ułatwić klauzula odejścia, o której dotychczas nie mówiono. Takowa rzeczywiście jednak istnieje, co potwierdził w rozmowie z „Cadena SER” Antonio Cordon. Dyrektor sportowy AS Monaco. pytany głównie o działania „Królewskich” w sprawie transferu Mbappé, ujawnił jej istnienie, nie zdradzając niestety ceny.

- To prawda, że Real interesuje się Kylianem, ale żadnej oferty dotychczas nie dostaliśmy. Osobiście mam nadzieję, że zostanie z nami jak najdłużej i zapewni kibicom wiele fantastycznych wieczorów.

- Czy Mbappé ma odpowiednie umiejętności na grę w Madrycie? Czas pokaże. Sukces zależy od wielu czynników i nie jest łatwo tego przewidzieć. Jest jeszcze bardzo bardzo młody. W każdym razie przekonamy się co wydarzy się tego lata, które zapowiada się na bardzo długie.

- My chcemy go zatrzymać w Monaco, ale wiemy, jak działa rynek transferowy. On ma klauzulę odejścia wpisaną w umowę, która wynosi bardzo dużo. Nie wiem dokładnie ile, ale jest to wysoka kwota.