Klich w Leeds United

Klich w Leeds United
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: De Telegraaf | Transfery.info

Mateusz Klich zostanie zawodnikiem Leeds United.

Najprawdopodobniej jutro Polak podpisze kontrakt po uprzednim przejściu testów medycznych. W tym celu poleciał już do Anglii.

Wcześniej Leeds doszło do porozumienia z Twente w sprawie kwoty odstępnego. Tym samym „Pawie”, siódmy klub sezonu 2016/2017 Championship, finalizują trzeci transfer letniego okna. Klich będzie jednak pierwszą „nową twarzą”, bowiem Pontus Jansson i Hadl Sacko zostali wykupieni po wypożyczeniach.

27-letni ofensywny pomocnik w ostatnim sezonie Eredivisie strzelił sześć bramek i zaliczył cztery asysty w 29 meczach. Do Enschede przeniósł się rok temu po generalnie nieudanej przygodzie z niemieckimi – Wolfsburgiem i Kaiserslautern. 

Klich jest też reprezentantem Polski, jednak ostatni raz w jej barwach wystąpił we wrześniu 2014 roku. Jego łączny bilans to dziesięć meczów, bramka i dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy