Kłopoty Wisły Kraków ze sponsorem technicznym?! Piotr Obidziński odpowiada

2024-05-16 10:42:48; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Kłopoty Wisły Kraków ze sponsorem technicznym?! Piotr Obidziński odpowiada Fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Piotr Obidziński [X]

Piotr Obidziński, prezes Rakowa Częstochowa i wcześniej także Wisły Kraków, został wywołany do tablicy przez kibiców „Białej Gwiazdy” w sprawie realizowanej umowy z jednym ze sponsorów technicznych, którego dopadły kłopoty na tle biznesowym.

Mowa o firmie Macron, znanej europejskiej marki w branży odzieży sportowej. Wisła nawiązała z nią współpracę w lipcu 2020 roku. Kontrakt między stronami obowiązuje do końca sezonu 2024/2025.

Klubowe półki świecą pustkami. Fani mają problemy z zakupem odpowiednich rozmiarów trykotów meczowych. Nie wiadomo, jak przedstawia się sytuacja w sprawie dystrybucji nowego zestawu koszulek i spodenek na następny sezon.

Zarządzający klubem w tamtym okresie Obidziński bez wątpliwości stwierdził, że udało się wówczas jeden z najlepszych deali na tle całej Ekstraklasy.

Po upływie lat okazuje się, że sytuacja wcale nie wygląda tak kolorowo. Do niej w uspokajającym tonie postanowił odnieść się sam współtwórca transakcji.

„Szczerze mówiąc nie rozumiem pojawiających się masowo od wczoraj pytań do mnie wynikających z dyskusji o pustych półkach i realnie niezwiązanego z tym problemem wpisu. Podtrzymuję swoje zdanie sprzed 4 lat, że to był wtedy ~top 3 deal w ESA, co potwierdziła profesjonalna analiza porównawcza ofert, benchmarki do innych klubów oraz… jednogłośna uchwała Rady Nadzorczej (nawet +1). Co więcej w międzyczasie tego producenta Lech przedłużył a Widzew podpisał” – argumentował we wpisie Obidziński.

Braki w zaopatrzeniu w handlu zwykle mają powody dość trywialne np. logistyka, zadłużenie, etc. i choć oczywiście nie wiem jaki jest powód rzeczonych pustych półek to obroty sklepu słyszałem, że są duże” – uspokoił na zakończenie wątku prezes.