Klopp o transferze Coutinho

Klopp o transferze Coutinho fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Goal

Menedżer Liverpoolu, Jürgen Klopp, wyjawił, że klub planował pozyskanie Philippe Coutinho z powrotem.

Lato 2017 roku było niezwykle burzliwe dla Brazylijczyka oraz Liverpoolu. Pomocnik robił wszystko, by odejść do Barcelony, a klub starał się go za wszelką cenę zatrzymać, co wywołało tylko sporo niepotrzebnego zamieszania. Ostatecznie „The Reds” zgodzili się na odejście swojej gwiazdy w styczniu 2018 roku i zarobili na tym niemałą sumkę - 155 milionów euro. W momencie transferu wydawało się, że zawodnik spalił za sobą wszelkie mosty, tak jednak się nie stało.

Przygoda Coutinho na Camp Nou nie przebiegła zgodnie z planem i tego lata stało się jasne, że może on opuścić drużynę. Starał się o niego m. in. Manchester United, lecz piłkarz odmówił, wciąż czując przywiązanie do Liverpoolu. Ostatecznie gracz wylądował w Bayernie Monachium, ale Jürgen Klopp wyjawił teraz, że sam rozważał sprowadzenie byłego podopiecznego.

- Transfer Coutinho? To trochę dziwne, bo nas nie było stać na sprowadzenie go z powrotem. Zdążyliśmy wydać już pieniądze, które za niego otrzymaliśmy - stwierdził Niemiec w rozmowie z dziennikarzami.

Klopp dodaje przy tym, iż Liverpool nie tylko chciał sprowadzić gracza z powrotem, ale też w ogóle nie chciał go oddawać. Szalę przeważyła dopiero oferta „nie do odrzucenia”.

- Cały czas byliśmy oporni, nie chcieliśmy go oddawać, ale Barcelona nas do tego zmusiła pieniędzmi, że tak powiem. Tamten ruch był sensowny dla obu stron. On jest znakomitym piłkarzem i świetnym chłopakiem. To zawodnik z najwyższej półki, który w odpowiednich warunkach potrafi wpłynąć na losy meczu.

Bayern zapłacił za wypożyczenie Coutinho 8,5 miliona euro. Po sezonie będzie mógł go wykupić za 120 milionów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy