Klopp odejdzie z Liverpoolu przez... pogodę?! Menedżer wyjaśnia

Klopp odejdzie z Liverpoolu przez... pogodę?! Menedżer wyjaśnia fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Menedżer Jürgen Klopp zapewnia, że angielska pogoda nie skłania go do odejścia z Liverpoolu.

Brytyjskim mediom nie potrzeba dużo, by wytworzyć burzę wokół niezbyt trafnej wypowiedzi. Przekonał się o tym Jürgen Klopp, który został zmuszony do złożenia wyjaśnień w kwestii swojej przyszłości. Niemiec wielokrotnie zapewniał, że dobrze czuje się na Anfield i zapowiadał jedynie, iż może odejść dopiero po wygaśnięciu kontraktu, kiedy to chciałby zrobić sobie przerwę od pracy. Takie zapewnienia z przeszłości nie okazały się jednak wystarczająco przekonujące w obliczu słów agenta szkoleniowca.

Ten powiedział, że Kloppowi niezbyt podoba się brytyjska aura i może przemyśleć przeprowadzkę do cieplejszego kraju, w którym panują lepsze warunki pogodowe. Gdy sprawa zaczęła nabierać tempa, w porę zareagować zdążył sam zainteresowany, który spieszy z wyjaśnieniem całej sprawy.

- Ta historia nic nie znaczy. On chciał jedynie zażartować, ale teraz ja muszę być absolutnie poważny - powiedział Klopp w rozmowie z dziennikarzami przed mecze jego Liverpoolu z Napoli w ramach Ligi Mistrzów.

- Taki już jest ten nasz niemiecki humor, najwyraźniej nikt nie zrozumiał żartu... Pogoda jak najbardziej mi odpowiada. Pozwólcie, że dodatkowo to podkreślę - pogoda nigdy nie była czynnikiem, który brałem pod uwagę przy wyborze miasta, w którym będę mieszkać, a już z pewnością nie jest to dla mnie powód, by opuszczać kraj. 

- Być może w Anglii mamy teraz najlepszą dla zdrowia pogodę na całym świecie, pada deszcz, jest chłodno, zupełne przeciwieństwo tego, co dzieje się w tym pokoju! Jego słowo nic nie sugerowały, to mój agent, mój przyjaciel. Do rozmów o pogodzie skłania mnie jedynie wiatr, który wpływa na grę, ale to w Anglii i tak zakazane. Ale na pewno nie jest to powód, dla którego chciałbym wyjeżdżać. Dobrze się tu czuję.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy