Klopp szczerze o Lidze Mistrzów. „Nie jesteśmy dziećmi”

Klopp szczerze o Lidze Mistrzów. „Nie jesteśmy dziećmi” fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Menedżer Liverpoolu, Jürgen Klopp, przyznał, że nie zamierza rozpaczać, jeśli jemu i jego podopiecznym nie uda się awansować do Ligi Mistrzów.

Obecny sezon upływa „The Reds” pod znakiem licznych kontuzji i utraty dawnej formy. Drużyna znalazła się w nie najlepszej sytuacji w tabeli i do końca rozgrywek będzie musiała drżeć o to, czy przystąpi do przyszłorocznej edycji Champions League. Jeśli jednak zespołowi powinie się noga, nikt w klubie nie zamierza przez to rozpaczać. Tak przynajmniej twierdzi szkoleniowiec ekipy z Anfield.

- Nie jesteśmy dziećmi w sklepie ze słodyczami, które nie dostaną cukierka - stwierdził wprost Klopp, który był pytany przez dziennikarzy o potencjalny brak awansu.

- Jesteśmy w pełni odpowiedzialni na naszą obecną sytuację. Nikt z nas nie będzie oglądał przyszłorocznej Ligi Mistrzów zapłakany, jeśli się do niej nie zakwalifikujemy.

Mimo pełnej gotowości na przyjęcie goryczy porażki, Klopp dodaje, że to nie zwalnia jego i zawodników z walki o poprawienie sytuacji. Niemiec chce na finiszu rozgrywek dać z siebie wszystko, by znaleźć się w topowej czwórce.

- Jeśli spodziewalibyśmy się takich problemów, z pewnością zareagowalibyśmy wcześniej. Wciąż mamy jednak szansę na awans i musimy się na tym skoncentrować.

Do końca sezonu Premier League pozostały jeszcze cztery kolejki, choć Liverpool ma do rozegrania o jedno spotkanie więcej ze względu na przełożone starcie z Manchesterem United. Na ten moment zespół zajmuje siódme miejsce w tabeli, dające grę w kwalifikacjach do Ligi Konferencji. Do miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzów ekipie z Anfield brakuje siedmiu punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy