„Klub Kokosa” w Sparcie Praga? Gwiazdor zgłasza sprawę FIFPro

„Klub Kokosa” w Sparcie Praga? Gwiazdor zgłasza sprawę FIFPro
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: ČAFH

Jak poinformowało Czeskie Stowarzyszenie Piłkarzy (ČAFH), Jonathan Biabiany zgłosił FIFPro, w jaki sposób jest traktowany w stolicy Czech.

Na stronie ČAFH przedstawiono wyjaśnienie dla decyzji francuskiego skrzydłowego, który został odesłany do trenowania w samotności. Przed kilkoma tygodniami FIFA ogłosiła nowe zasady traktowania zawodników. Według opublikowanych reguł piłkarz może odejść z klubu, jeśli działacze zaczną go zmuszać do treningów indywidualnych z dala od drużyny.

Radca prawny zawodnika powiedział wprost, że reprezentowany przez niego piłkarz jest zmuszany do rozwiązania umowy i odejścia ze Sparty. Chodzi naturalnie o kontrakt podpisany podczas finalizacji wypożyczenia z Interu Mediolan.

Teraz Francuz zdecydował się na zgłoszenie sprawy do światowej federacji piłkarskiej. Warto dodać, że będzie to pierwszy raz, gdy FIFA podejmie decyzję po wprowadzeniu nowych przepisów. 

Biabiany trafił do Sparty poprzedniego lata jako jedna z gwiazd, która miała poprowadzić klub do dalekich rund Ligi Europy. Francuz rozegrał dotychczas 15 spotkań na wszystkich frontach, odnotowując jedną asystę.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy