Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach”

Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Meczyki.pl [YouTube]

Michał Skóraś prawdopodobnie odejdzie po sezonie z Lecha Poznań, próbując swych sił za granicą. Polak wzbudza zainteresowanie wielu drużyn, w tym Montpellier, które sprawia wrażenie bardzo zaangażowanego w całą sprawę - donosi Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

23-latek rozgrywa bardzo udany sezon, w którym stanowi o sile formacji ofensywnej Lecha Poznań. Czterokrotny reprezentant Polski zademonstrował już swój talent szerszej publiczności, prezentując świetną formę w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy.

W bieżącej kampanii Skóraś trafił 13-krotnie do siatki, z czego aż pięć trafień przypadło na zmagania w europejskich pucharach. Dorobek strzelecki wzbogacił do tej pory pięcioma asystami.

Nie dziwota, że wszechstronnego zawodnika z Jastrzębia-Zdrój łączy się z zagranicznym transferem.

O Skórasia pyta kilka klubów, w tym, jak się niedawno okazało, nawet tureckie Galatasaray. Oczywiście, najczęściej wymienianym kierunkiem są Niemcy, czyli dość częsty wybór młodych Polaków.

Tomasz Włodarczyk w programie „Pogadajmy o piłce” na YouTube'owym kanale Meczyki.pl, poinformował, że poważne zainteresowanie 23-latkiem wykazuje Montpellier.

Przedstawiciel Ligue 1 śledzi postępy piłkarza Lecha Poznań, przypatrując mu się we wszystkich dotychczasowych spotkaniach w europejskich pucharach.

- Za Michałem Skórasiem po wszystkich meczach w europejskich pucharach jeżdżą wysoko postawieni ludzie z Montpellier. To jedna z wielu drużyn, która go chce, więc nie mówię, że tam trafi na 100 procent. Natomiast francuski klub ma mieć duże pieniądze od przyszłego sezonu i chce walczyć o awans do Ligi Mistrzów - przekazał dziennikarz.

Włodarczyk uważa, że ewentualna operacja mogłaby się zamknąć na kwocie około siedmiu milionów euro, co w pełni zadowoliłoby władze drużyny ze stolicy Wielkopolski.

- Skóraś ma bardzo dużo ofert, może wybierać. Myślę, że kwota siedem milionów euro zadowoliłaby Lecha.

Montpellier przejawia spore ambicje, lecz tych z pewnością nie spełni w tym sezonie.

Sensacyjni mistrzowie Francji z 2012 roku okupują obecnie jedenastą lokatę w ligowej tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy