Klubowa telewizja z krucjatą przeciwko Jesúsowi Gilowi Manzano. „Zakończył mecz przed czasem” fot. TV
Źródło: Real Madrid TV

Stacja Real Madrid TV wyemitowała następny materiał dotyczący sędziów. Tym razem na warsztat wzięta została praca Jesúsa Gila Manzano w meczu Valencia - Real Madryt.

W ostatnich minutach starcia na boisku działo się całkiem sporo. Przede wszystkim poważnej kontuzji doznał Mouctar Diakhaby i pilnie potrzebował on pomocy medyków. Cała interwencja trwała trzy minuty.

Rozjemca zawodów postanowił doliczyć siedem minut, ale finalnie zawody zakończył tuż przed upływem dziewiątej minuty.

To wówczas padł gol autorstwa Jude’a Bellinghama. Kamery wychwyciły, że w tej sytuacji Jesús Gil Manzano mógł zagwizdać wcześniej, ale się zawahał, pozwolił na kontynuowanie akcji przez Real Madryt, po czym w trakcie dośrodkowania piłki w pole karne niespodziewanie zagwizdał po raz ostatni.

***

Wielki skandal w meczu Realu Madryt z Valencią [WIDEO]. Co zrobił Jesús Gil Manzano?!

***

Momentalnie wokół sędziego głównego znaleźli się niepocieszeni zawodnicy drużyny przyjezdnej, którzy kompletnie nie rozumieli jego decyzji.

Pracownicy stacji Real Madrid TV postanowili przeanalizować zachowanie Manzano. W opublikowanym materiale wideo słyszymy, że po odgwizdaniu rzutu karnego, gdy na zegarze było 90:25 i analizie sytuacji przez system VAR oraz oglądaniu zajścia na monitorze przez 2,25 minuty zawody powinny zostać zakończone równo w 99:25. Zamiast tego mecz miał swój koniec już w 98:40.

Ostatecznie, w wyniku przerwania gry w trakcie akcji bramkowej, Real Madryt zremisował z Valencią 2:2.