Klubowe Mistrzostwa Świata przeniesione. OFICJALNIE: FIFA podała nowy termin turnieju

Klubowe Mistrzostwa Świata przeniesione. OFICJALNIE: FIFA podała nowy termin turnieju
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

Klubowe Mistrzostwa Świata zaplanowane na grudzień bieżącego roku zostały przeniesione na początek lutego 2021 roku - poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej.

Potwierdziły się informacje podawane w minionych tygodniach głównie przez niemieckie media o przeniesieniu, a nie całkowitym odwołaniu nadchodzących Klubowych Mistrzostw Świata.

Ostatnia edycja tego turnieju z udziałem siedmiu drużyn odbędzie się 1-11 lutego 2021 roku w Katarze. Gospodarzem imprezy pozostanie Al-Duhail, które w inauguracyjnym spotkaniu zmierzy się ze wskazaną przez FIFA ekipą ze strefy Oceanii, gdzie tamtejsze elitarne rozgrywki został definitywnie przerwane w związku z wybuchem pandemii koronawirusa.

Pozostałych uczestników turnieju z Afryki, Azji, Ameryki Północnej oraz Południowej poznamy w przeciągu najbliższych miesięcy, gdzie mają się odbyć finały tamtejszych wersji europejskiej Ligi Mistrzów.

Najwcześniej poznamy zwycięzcę Afrykańskiej Ligi Mistrzów, którym 27 listopada zostanie Zamalek lub Al-Ahly. W późniejszym terminie zostaną rozegrane z kolei decydujące pojedynki w Azjatyckiej Lidze Mistrzów (19 grudnia, w finale na pewno zagra irański Persepolis, który czeka jeszcze na wyłonienie rywala ze wschodu kontynentu), CONCACAF Lidze Mistrzów (22 grudnia) i Copa Libertadores (31 stycznia).

Bayern Monachium w związku ze wskazanym terminem Klubowych Mistrzostw Świata zostanie zmuszony do przełożenia aż trzech swoich ligowych starć przeciwko Hoffenheim (30 stycznia), Herthcie (6 lutego) oraz Arminii Bielefeld (13 lutego).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy