Kluby Premier League zainteresowane belgijskim talentem. Ustawia się kolejka chętnych

2024-05-27 22:06:44; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Kluby Premier League zainteresowane belgijskim talentem. Ustawia się kolejka chętnych Fot. David Catry/Isosport/Content Curation/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Sacha Tavolieri

Matte Smets znalazł się w orbicie zainteresowań klubów z Premier League. Jego transfer sondują także zespoły z ligi belgijskiej - podaje Sacha Tavolieri.

Na belgijskim podwórku nietrudno o znalezienie piłkarskiego talentu. Tamtejsze drużyny przywiązują dużą uwagę do rozwoju akademii, co następnie procentuje zyskami z transferów wychodzących w klubowych kasach.

Wiele wskazuje na to, że niemały przychód zawita niebawem na konto bankowe Sint-Truidense VV. To właśnie w drużynie z Limburgii możemy znaleźć kilka ciekawych perełek. Na wyróżnienie zasługują między innymi Jarne Steuckers, Mathias Delorge czy Matte Smets.

Ten ostatni wzbudza coraz większe zainteresowanie na krajowym rynku. Sacha Tavolieri informuje, że 20-latek powędrował na listy życzeń Royale Union Saint-Gilloise, KAA Gent oraz KRC Genk. 

To jednak nie koniec, bowiem dziennikarz dodał, iż w stronę belgijskiego obrońcy chętnie spoglądają również kluby z dolnej połowy tabeli Premier League.

Umowa Matte Smetsa z Sint-Truidense VV obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, jednak w kontrakcie zawodnika widnieje zapis o klauzuli odstępnego opiewającej na 2,25 miliona euro.

Urodzony w 2004 roku defensor był jedną z czołowych postaci zespołu „Kanarków” w minionych rozgrywkach na szczeblu Jupiler Pro League, rozgrywając wszystkie możliwe spotkania (40) w pełnym wymiarze czasowym.

Na swoim koncie ma też dwie gry w młodzieżowej reprezentacji Belgii do lat 20.