Kluczowe dni dla przyszłości Mateo Kovačicia. Potrzeba 50 milionów euro!

Kluczowe dni dla przyszłości Mateo Kovačicia. Potrzeba 50 milionów euro! fot. Wikipedia
Karol Brandt
Źródło: AS

Do 30 czerwca Chelsea musi zdecydować, co dalej z Mateo Kovačiciem. Jeśli Anglicy nie zdecydują się na transfer definitywny, Real Madryt poszuka innych możliwości sprzedaży Chorwata.

25-latek w sierpniu zeszłego roku opuszczał stolicę Hiszpanii obrażony na wszystkich pracowników „Królewskich”. Nie podobało mu się to, że w obliczu ogromnej konkurencji w środku pola klub sprowadza Daniego Ceballosa. Ostatecznie madrytczycy zgodzili się na ofertę Chelsea, lecz odmówili wpisania do umowy opcji wykupu.

Nie oznacza to jednak, że Chorwat nie może zostać na Stamford Bridge. Wręcz przeciwnie. Biorąc pod uwagę zakaz dokonywania rejestracji nowych piłkarzy, dla londyńczyków to jedna z niewielu dostępnych opcji. Trzecia siła angielskiej Premier League na podjęcie decyzji ma jednak czas jedynie do 30 czerwca. Problem w tym, że „The Blues” po odejściu Maurizio Sarriego pozostają bez trenera, zatem nim go ogłoszą, trudno o jakiekolwiek decyzje odnośnie przyszłej kadry zespołu. 

Według „AS-a” Real Madryt za środkowego pomocnika oczekuje przynajmniej 50 milionów euro, co wydaje się ceną adekwatną do umiejętności zawodnika i obecnych realiów panujących na rynku transferowym. O zawodnika zabiega także Inter Mediolan.

Jego liczby z sezonu 2018/2019 prezentują się następująco: 51 spotkań i dwa kluczowe podania. Umowa wiążąca go z „Los Blancos” wygasa 30 czerwca 2021 roku. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy