Kluczowe tygodnie dla przyszłości Ødegaarda

Kluczowe tygodnie dla przyszłości Ødegaarda
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca | Voetbalzone

Latem do Realu Madryt z wypożyczenia wróci Martin Ødegaard. Niewykluczone, że dla 20-latka powrót do hiszpańskiego klubu będzie wiązał się jedynie z zabraniem swoich rzeczy. Graczem interesuje się bowiem Ajax.

Od dłuższego czasu amsterdamczycy obserwują prawoskrzydłowego, który w tym sezonie mocno się rozwinął. W barwach Vitesse jak dotąd rozegrał 30 spotkań, a swoją obecność na boisku zaznaczył ośmioma trafieniami i sześcioma asystami.

20-latek jest motorem napędowym holenderskiej drużyny i widać, że doskonale czuje się na boiskach Eredivisie. Norweg cieszy się grą, pozwala sobie na bezczelne zwody, a do tego strzela ważne gole, jak ten na 2:1 w ostatnim starciu z PSV Eindhoven.

Forma obiecującego zawodnika przyciąga spore grono zainteresowanych, wśród których znajduje się Ajax. „Synowie Bogów” obserwują 16-krotnego reprezentanta swojego kraju na arenie międzynarodowej z nadzieją, że latem Real Madryt pozwoli mu odejść. 

Przypomnijmy, że jego umowa z „Królewskimi” wygasa dopiero 30 czerwca 2021 roku. Natomiast sam gracz w miniony weekend powiedział: – Muszę porozmawiać z Realem Madryt i wspólnie podejmiemy decyzję.

Tym samym Martin Ødegaard najpierw chce poznać zdanie Zinédine’a Zidane’a, który już raz zdecydował o jego wypożyczeniu. Jeśli Francuz będzie chętny do współpracy z wszechstronnym piłkarzem (może grać na pozycji ofensywnego pomocnika lub zająć miejsce na którymś ze skrzydeł), Norweg spędzi okres przygotowawczy w Realu Madryt i dopiero wtedy zostanie podjęta decyzja, co do jego przyszłości. W przeciwnym razie Ajax przystąpi do negocjacji i, mając do dyspozycji spore zaplecze finansowe (ze sprzedaży Frenkiego de Jonga i najprawdopodobniej Matthijsa de Ligta), zrobi wszystko, aby pozyskać 20-latka.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy