Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE]

Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

UEFA poinformowała o wyznaczeniu na rozjemczynię starcia Juventusu z Dynamem Kijów Stéphanie Frappart.

Blisko 37-letnia Francuzka od 2009 roku może poszczycić się tytułem międzynarodowego arbitra, jednak to dopiero poprzedni rok został w jej przypadku naznaczony szeregiem sukcesów.

Frappart pilnowała przestrzegania przepisów w meczach Amiens - Starsbourg (Ligue 1) i Liverpool - Chelsea (Superpuchar UEFA). W obu rozgrywkach przecierała szlaki dla innych kobiet pracujących w tym zawodzie. Było jej również dane sędziować spotkanie pomiędzy Dundalk a Linfield w ramach irlandzkiego Pucharu Mistrzów.

Teraz Francuzkę spotka kolejny zaszczyt, jakim bez wątpienia będzie samodzielne poprowadzenie starcia fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Juventus zmierzy się z Dynamem Kijów. Do konfrontacji dojdzie już w środę o godzinie 21:00.

Na liniach, w wozie VAR oraz w okolicy ławek trenerskich wspierać ją będą sami mężczyźni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy