Koeman: Musimy zrobić wszystko, by zatrzymać Barkleya
2017-03-17 14:08:10; Aktualizacja: 8 lat temu
Nie tylko Romelu Lukaku może opuścić latem Everton. Niepewna jest także przyszłość innego kluczowego zawodnika - Rossa Barkleya.
Ronald Koeman na konferencji prasowej przed najbliższym meczem ligowym z Hull został zapytany przez dziennikarzy o informacje pojawiające się w ostatnich dniach w brytyjskich mediach. Mowa oczywiście o szczerym wywiadzie najlepszego strzelca zespołu (WIĘCEJ) i pogłoskach łączących drugiego z wymienionych wyżej piłkarzy z transferem do Tottenhamu (WIĘCEJ).
Holender, udzielając odpowiedzi, zwrócił uwagę na to, że sytuacje obu jego podopiecznych są inne i bardziej martwi go ewentualne odejście reprezentanta Anglii. Między innymi ze względu na fakt, że jego kontrakt obowiązuje znacznie krócej od umowy Belga i w dodatku ma status wychowanka. Zaapelował zatem, że należy zrobić wszystko, by go zatrzymać na Goodison Park.
- Każda sytuacja jest inna. Ross jest chłopakiem stąd, z Liverpoolu, a to ma ogromne znaczenie. Musimy mu zatem dać powody, by uznał, że pozostanie tutaj będzie najlepszą decyzją.Popularne
- Jego sytuacja różni się od tej Lukaku również dlatego, że umowa Barkleya wygasa z końcem przyszłego sezonu. Mamy więc typowy biznes w piłce nożnej, kiedy są dwie możliwości. Albo przedłużamy kontrakt albo musimy go sprzedać.
Barkley, który do Evertonu dołączył w wieku 11 lat, w pierwszej części sezonu był krytykowany za swe występy. Później jednak doszedł do wysokiej formy i w ostatnich miesiącach jest wiodącą postacią „The Toffees”. W Premier League ma na koncie cztery bramki i siedem asyst.











![Myślał o nim Lech Poznań, on chciał do Legii Warszawa, wylądował w... Ligue 2 [OFICJALNIE]](img/photos/115185/170x113/balthazar-pierret.jpg)
![Słodko - gorzkie zwycięstwo FC Barcelony [WIDEO]](img/photos/114273/170x113/fc-barcelona.jpg)


![Shaqueel van Persie nie będzie musiał poddać się operacji [OFICJALNIE]](img/photos/85713/170x113/shaqueel-van-persie.jpg)



![Myślał o nim Lech Poznań, on chciał do Legii Warszawa, wylądował w... Ligue 2 [OFICJALNIE]](img/photos/115185/90x60/balthazar-pierret.jpg)
![Słodko - gorzkie zwycięstwo FC Barcelony [WIDEO]](img/photos/114273/90x60/fc-barcelona.jpg)


![Shaqueel van Persie nie będzie musiał poddać się operacji [OFICJALNIE]](img/photos/85713/90x60/shaqueel-van-persie.jpg)

![„Kolejorz” nie dojechał na start rundy wiosennej. Lechia Gdańsk upokorzyła Lecha Poznań [WIDEO]](img/photos/115180/170x113/lechia-gdansk.jpg)





