Kolašinac bohaterem głośnego powrotu do Bundesligi? Najpierw musi pójść na duże ustępstwa finansowe

Kolašinac bohaterem głośnego powrotu do Bundesligi? Najpierw musi pójść na duże ustępstwa finansowe fot. Arsenal FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Sead Kolašinac może zasilić ponownie szeregi Schalke 04 Gelsenkirchen przed rozpoczęciem nowego sezonu - poinformował niemiecki Sky.

Reprezentant Bośni i Hercegowiny nie jest do końca zadowolony ze swojego dotychczasowego pobytu w Arsenalu i dlatego wyraża otwartość do związania swojej najbliższej przyszłości z jednym z klubów z Bundesligi ze względów prywatnych.

Dziennikarze niemieckiego Sky uważają, że ten fakt zamierza wykorzystać pogrążone w kryzysie Schalke 04, z którym defensor występował już w latach 2011-2017.

Wspomniane źródło dodaje, że wysłannicy ekipy z Gelsenkirchen nawiązali już kontakt z przedstawicielami „Kanonierów” oraz samego zawodnika w kontekście podjęcia próby wypożyczenia Seada Kolašinaca.

„Die Königsblauen” napotkały już jednak na samym początku rozmów bardzo trudny problem do rozwiązania odnoszący się do zarobków 27-letniego piłkarza, który na mocy obowiązującego porozumienia inkasuje około 8 milionów euro w ekipie z Emirates Stadium.

Z kolei drużyna z Veltins-Areny ustaliła po kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa górny pułap wynagrodzeń dla piłkarzy na poziomie 2,5 miliona euro rocznie.

Z tego też powodu Schalke 04 ma dążyć do namówienia Bośniaka do obniżenia pobieranej pensji oraz wypracowania z Arsenalem wspólnego stanowiska odnoszącego się do podziału kwoty mającej trafiać na konto wszechstronnego obrońcy.

Kolašinac reprezentuje barwy „Kanonierów” od lipca 2017 roku. W minionym sezonie wystąpił w 32 spotkaniach londyńskiego klubu, w których zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy