Kolo Touré rozpoczyna samodzielną karierę trenerską. Wykorzystał... odmowę brata

Kolo Touré rozpoczyna samodzielną karierę trenerską. Wykorzystał... odmowę brata fot. Russell Hart/Focus Images/MB Media/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mirror | Sky Sports

Kolo Touré powinien w najbliższych dniach rozpocząć pierwszą pracę w charakterze samodzielnego menedżera. Iworyjczyk jest uważany za pewniaka do objęcia sterów nad Wigan Athletic - przekonują „Daily Mirror” czy Sky Sports.

„The Latics” powrócili do rywalizacji na zapleczu Premier League po dwuletniej przerwie i jako mistrzostwie trzeciej klasy rozgrywkowej liczyli na przynajmniej podjęcie walki z przeciwnikami o zajęcie jednego z miejsc gwarantujących udział w barażach o awans do krajowej elity.

Rzeczywistość okazała się niestety brutalna dla ekipy z DW Stadium, ponieważ ta praktycznie na półmetku rywalizacji plasuje się w strefie spadkowej. Co prawda tylko przez gorszy bilans bramkowy od West Bromwich Albion, ale nie da się ukryć, że władze zespołu miały dużo większe aspiracje.

Z tego też powodu w strukturach Wigan Athletic zapadła decyzja o zakończeniu współpracy z dotychczasowym menedżerem Leamem Richardsonem.

Przedstawiciele angielskiej drużyny przygotowywały się na wykonanie takiego ruchu, bo od pewnego czasu prowadzili działania zmierzające do zatrudnienia jego następcy.

Dziennikarze „Daily Mirror” czy Sky Sports przekonują, że zostanie nim jeden z legendarnych afrykańskich piłkarzy i całej Premier League, Kolo Touré.

Iworyjczyk przygotowuje się do rozpoczęcia samodzielnej pracy w charakterze szkoleniowca od drugiej połowy 2017 roku, kiedy to zapoczątkował pracę na dwa fronty - u boku Brendana Rodgersa najpierw w Celticu i obecnie w Leicester City oraz w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej jako asystent ostatnich czterech selekcjonerów.

41-latek jest przekonany o nabyciu już niezbędnego doświadczenia do sprawdzenia się na poważnie w nowej roli.

Wspomniane źródła dodają jednocześnie, że były znakomity defensor Arsenalu, Manchesteru City czy Liverpoolu nie był pierwszy wyborem właścicieli Wigan, ponieważ ci wcześniej zgłosili się do jego brata... Yaya Touré. Ten odrzucił jednak ofertę i woli na razie kontynuować misję rozpoczętą latem w Tottenhamie, gdzie odpowiada za rezultaty zespołu U-16.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy