Kołtoń odszedł z Polsatu

Kołtoń odszedł z Polsatu fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter | YouTube

Roman Kołtoń, dziennikarz z ponad trzydziestoletnim stażem, poinformował o zakończeniu współpracy ze stacją Polsat.

Kiedy wiosną 2018 roku 50-latek postanowił założyć własny kanał na Youtube o nazwie „Prawda Futbolu”, sternicy Polsatu nie wyrażali z tego powodu dezaprobaty. Mało tego, treści przekazywane w programie trafiały często do Polsatu Sport, a nawet korzystano z nich w głównym kanale stacji należącej do Zygmunta Solorza.

W minionym roku Kołtoń do „Prawdy Futbolu” zdołał zaprosić m.in. Roberta Lewandowskiego, Zbigniewa Bońka czy Stanisława Czerczesowa, gromadząc przy tym spore grono odbiorców.

Ostatnimi czasy działalność dziennikarzy sportowych związanych z Polsatem Sport w internecie postanowił uporządkować Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat. Poinformował on wówczas swoich pracowników, że jeśli chcą oni utrzymać dotychczasowe stanowiska, muszą zrezygnować z udzielania we własnych projektach.

To pociągnęło za sobą odejście Tomasza Smokowskiego, który nie tak dawno nawiązał współpracę m.in. z Krzysztofem Stanowskim i Michałem Polem, otwierając „Kanał Sportowy” na YouTube. Teraz na podobny krok zdecydował się Roman Kołtoń, rozwiązując swoją umowę wraz z końcem stycznia. Oznacza to, że po blisko 20 latach zakończył on swoją przygodę z Polsatem, gdzie zajmował się głównie komentowaniem meczów piłkarskich, tworząc nierzadko duet z Mateuszem Borkiem, którego los w tej chwili również nie jest do końca znany.

50-latek w oświadczeniu poinformował, że skupia się teraz w pełni na prowadzeniu swojego kanału, przy czym nie wyklucza możliwości ponownego nawiązania współpracy ze stacją Polsat, jednak już w roli dziennikarza niezależnego. Obecnie trwają w tej sprawie rozmowy.

Przed dołączeniem do jednej z największych spółek mediowych w Polsce, Kołtoń był związany m.in. z „Piłką Nożną”, „Przeglądem Sportowym” czy stacją Canal+.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy