Kołtoń odszedł z Polsatu

Kołtoń odszedł z Polsatu fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter | YouTube

Roman Kołtoń, dziennikarz z ponad trzydziestoletnim stażem, poinformował o zakończeniu współpracy ze stacją Polsat.

Kiedy wiosną 2018 roku 50-latek postanowił założyć własny kanał na Youtube o nazwie „Prawda Futbolu”, sternicy Polsatu nie wyrażali z tego powodu dezaprobaty. Mało tego, treści przekazywane w programie trafiały często do Polsatu Sport, a nawet korzystano z nich w głównym kanale stacji należącej do Zygmunta Solorza.

W minionym roku Kołtoń do „Prawdy Futbolu” zdołał zaprosić m.in. Roberta Lewandowskiego, Zbigniewa Bońka czy Stanisława Czerczesowa, gromadząc przy tym spore grono odbiorców.

Ostatnimi czasy działalność dziennikarzy sportowych związanych z Polsatem Sport w internecie postanowił uporządkować Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat. Poinformował on wówczas swoich pracowników, że jeśli chcą oni utrzymać dotychczasowe stanowiska, muszą zrezygnować z udzielania we własnych projektach.

To pociągnęło za sobą odejście Tomasza Smokowskiego, który nie tak dawno nawiązał współpracę m.in. z Krzysztofem Stanowskim i Michałem Polem, otwierając „Kanał Sportowy” na YouTube. Teraz na podobny krok zdecydował się Roman Kołtoń, rozwiązując swoją umowę wraz z końcem stycznia. Oznacza to, że po blisko 20 latach zakończył on swoją przygodę z Polsatem, gdzie zajmował się głównie komentowaniem meczów piłkarskich, tworząc nierzadko duet z Mateuszem Borkiem, którego los w tej chwili również nie jest do końca znany.

50-latek w oświadczeniu poinformował, że skupia się teraz w pełni na prowadzeniu swojego kanału, przy czym nie wyklucza możliwości ponownego nawiązania współpracy ze stacją Polsat, jednak już w roli dziennikarza niezależnego. Obecnie trwają w tej sprawie rozmowy.

Przed dołączeniem do jednej z największych spółek mediowych w Polsce, Kołtoń był związany m.in. z „Piłką Nożną”, „Przeglądem Sportowym” czy stacją Canal+.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy