Koncert Erlinga Haalanda w Pucharze Anglii. Pięć goli Norwega [WIDEO]

Koncert Erlinga Haalanda w Pucharze Anglii. Pięć goli Norwega [WIDEO] fot. Conor Molloy/News Images/SIPA USA/PressFocus

Erling Braut Haaland przypomniał całemu światu, że jest bestią. Po zaledwie jednym golu strzelonym w ostatnich trzech meczach Premier League norweski napastnik załadował ich aż pięć w 5. rundzie Pucharu Anglii przeciwko Luton Town.

Pokaz niezwykłych umiejętności 23-latka rozpoczął się już w trzeciej minucie. Rozumiejący się na boisku bez słów z Kevinem De Bruyne piłkarz wspólnie zawiązali akcje bramkowe aż czterokrotnie w całym spotkaniu.

Do przerwy „Obywatele” prowadzili na wyjeździe z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywek w Anglii 3:1. Mogło się wydawać, że i tak jest pozamiatane.

Gospodarze napędzili jednak stracha obrońcom pucharu. Do 52. minuty dublet dla „Kapeluszników” ustrzelił Jordan Clark. Fani na Kenilworth Road mieli nadzieję, że nawiązany kontakt z faworytem zakończy się bajkowym happy endem.

Złudzenia prysły jednak błyskawicznie. Haaland ponownie wpisał się na listę strzelców po podaniu – a jakże by inaczej – od belgijskiego kreatora, który od powrotu po ciężkiej kontuzji w styczniu zaliczył już 11 asyst w 10 meczach.

Były piłkarz Borussii Dortmund zakończył egzekucję w 58. minucie, tym razem będąc świetnie obsłużonym przez Bernardo Silvę.

Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 6:2 dla City. Kropkę nad „i” postawił Mateo Kovačić.

Tym samym Haaland zaliczył już ósmy hat-trick w barwach „The Citizens” w swojej drugiej kampanii po transferze z Signal Iduna Park.

Co ciekawe, pięciobramkowa zdobycz w jednym spotkaniu przez snajpera miała już raz miejsce. Wydarzyło się to dokładnie 14 marca 2023 roku w ramach rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko RB Lipsk.